| anonim_4396 a întrebat:

am o problema.Deci acum cateva nopți eu am in camera un scaun si a inceput sa se miste, apoi bunicul meu decedat a apărut în visul meu si s-a apropiat de mine si nu m-am putut trezi, fără rugăciune.Si sora mea l-a visat. Apoi eu am o boxă care era pornită si nu se auzea nimic pana s-a auzit o voce tot mai tare. DAU FUNDA, CE POATE FI SI CE POT FACE?

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Un cosmar probabil. Sau un demon se plictiseste. N-ai de ce sa-ti faci griji. Daca esti creștin n-ar trebui sa te temi de nimicuri de-astea. Curajul e una dintre cele mai importante virtuti pana la urma. Si ala n-a fost bunicul tau, sufletele de dincolo nu apar aici sa comunice cu noi, e doar o înșelare. Nu o baga in seama.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Se numeste "schizofrenie" si nu este un motiv de a te rusina.
Daca nu ma insel, copii sunt mai susceptibili la schizofrenie daca vorbim de parinti cu aceasta boala, cum si sora ta da simptomele acestei boli, s-ar putea sa o fi mostenit.

Recomand un control psihiatric tie si surorii tale. Fanomele nu exista, boxele nu se pot opri la comanda unei entitati extra-senzoriale cum entitatile astea nu exista, ati experimentat niste halucinatii, nimic mai mult.
Nu este un motiv de rusine, nici de ras, actioneaza acum pana nu vei ajunge sa-ti faci rau tie sau altcuiva.

| Panamax a răspuns:

Bunicul tau a venit sa-ti opreasca boxa si telefonul ca nu sunt sanatoase sa stai cu ele la cap cand dormi.