| SkyIsMyLimit a întrebat:

Hey,TPU! Am si eu o intrebare...ce stiti despre Martorii lui Iehova? adica am o ruda indragostita de unul dintre acestia si nu stiu daca o poate afecta cu ceva?

Răspuns Câştigător
| Exposito1 a răspuns:

Afecteaza, ii schimba mentalitatea, tot, ar fi mai bine sa se reprofileze!

15 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Daca ruda ta e ortodocsa, nu-ti face probleme, si ei sunt la fel de spalati pe creier si fanatici.

| RAY a răspuns:

O infecteaza mintal rau de tot

| Zenit313 a răspuns:

Sunt niste indoctrinati si spalati pe creier,majoritatea fara creier, tipic oamenilor religiosi.
Ruda ta, trebuie sa isi schimbe religia pentru o relatie cu respectivul umanoid, cand o sa deschida gura, ruda ta o sa ii planga de mila!
Este aproape imposibil o relatie cu asemenea specimene, o sa sufere din cauza ignorantei, arogantei si prostiei lui/ei.

| kira30 a răspuns (pentru Zenit313):

Tipic oamenilor religiosi? Generalizezi, asta faci.

| Zenit313 a răspuns (pentru kira30):

Da stiu, si am dreptate!
Ce parere sa am despre o persoana care crede in Mos Craciun, Bau-Bau, Sarpele Vorbitor, Tamplarul Paranormal..etc?!

| kira30 a răspuns (pentru Zenit313):

Dar tu in ce crezi? Eu presupun ca tu crezi in teoria evolutiei din maimute si big bang.
Eu ce sa cred despre o persoana care se crede un accident aparut dintr-un univers inamplator si nascut dintr-o maimuta?

| Zenit313 a răspuns (pentru kira30):

Daca vrei sa cunosti relgiie, intreaba un Ateu.
Teoria evolutiei nu sustine ca ne tragem din maimute, spune ca avem nu stramos comun cu maimutele.
Nici nu stii despre ce este vorba, ai nesimntirea ca contrazici oameni care si-au dedicat viata studiului stiintific.

Eu cred in tot ceea ce poate fii justificat stiintific.
Daca tu crezi ca Dumnezeu a creat universul, nu inteleg ce problema ai tu cu teoria evolutiei.
Dumnezeu a creat universul?
Atunci cine l-a creat pe Dumnezeu?

| kira30 a răspuns (pentru Zenit313):

SERIOS? Uite ce am gasit cand am cautat pe google imagini "teoria evolutiei" :
http://www.descopera.org/wp-content/uploads/evolutionism.jpg
Justifica-mi aparitia intamplatoare a universului.

| Zenit313 a răspuns (pentru kira30):

Nu stim cum a aparut universul inca!
Asta nu inseamna ca trebuie sa ajungem la explicatii copilaresti si penibile(religia).
Iit pu o intrebare la fel de idioata:
Justifica-mi aparitia lui Dumnezeu?! laughing

| kira30 a răspuns (pentru Zenit313):

Este un raspuns chiar foarte simplu dar tie ti se va parea un raspuns penibil si copilaresc.
Dumnezeu exista dintodeauna.

| Zenit313 a răspuns (pentru kira30):

Putem spune ca universul a existat dintotdeauna happy
Chiar crezi tu ca cei mai mari oameni de stiinta cu zeci de ani de cercetare si studii nu s-au gandit la ceea ce ai spus tu?!
Se pare ca tu esti mai destept ca ei...
Ai gasit raspunsul, inseamna ca sunt niste prosti ca studiaza degeaba, tu ai gasit raspunsul in cateva minute!
Esti fenomenal!
Din nou, nu avem nevoie de Dumnezeu ca sa cautam raspunsul laughing

| SkyIsMyLimit explică:

Partea ciudata e ca mie nu mi se pare nimic ciudat la ea...o consider un om ca oricare. poate nu e chiar asa dedicata religiei ca ceilalti.Nu e botezata in nici o religie, dar familia ei a invatat-o cu religia.Si plus nu pot sa il fac sa simpta ceva pentru o alta fata.Chiar nu stiam ca il poate schimba! mersi oricum de raspunsuri!

| SkyIsMyLimit explică:

Inca o chestie. ceea ce ma face sa cred ca nu e dedicata acestei religii e faptul ca primeste si daruieste cadourile de Craciun..cand ei practic nu sarbatoresc Craciunul...

| SirOne a răspuns:

Ar fi foarte bine sa se reprofileze

| Roronoa a răspuns:

Aveam o colega in clasa. cand era ziua cuiva si aducea bomboane pentru toti, cum se face de obicei, ea nu lua. Spunea ca nu ii da voie religia sa primeasca nimic. Sau cand se decidea sa plecam de la vreo ora, chiar invoiti de dirigu, ea ramanea in clasa. Sunt niste oameni care nu gandesc pentru ei. Le baga aia la biserica numai prostii in cap. aah si cred ca tot din categoria asta fac parte cei care si-ar lasa copiii sa moara decat sa le faca o transfuzie de sange. Deci, eu unul as fugi mancand pamantul de asemenea oameni