| Purgatoriu a întrebat:

Cred ca am facut ceea mai mare greseala pe care o voi regreta toata viata. M-am rugat lui Satan sa ma omoare de ziua mea. Mi-am vandut sufletul unui demon? Nu am murit dar am purtat un lantisor sfintit din Ierusalim cred ca m-a protejat dar nu am scapat de dureri. M-au durut capul si burta ingrozitor am luat pastile dar nu mi-a trecut. Dupa 2 saptamani durerile au incetat dar eu am devenit mai pasionata de demonii si de Satan. Incerc sa aflu cat mai multe.Am avut vise oribile fara sa ma gandesc la nimic rau sau sa fi vazut ceva. Toate insemnau pericol si schimbare majora. M-am departat de prieteni si de familie. Cand fac ceva rau(cand ma tai sau imi vine sa omor ceva)ma simt foarte bine de parca as fi in al noualea cer! Imi vine sa urlu de bucurie! Cand imi fac cruce nu ma simt foarte bine imi vine sa urlu de durere, parca sufletul meu sufera ingrozitor. Nu cred ca sunt posedata de demonii deoarece sunt destul de constienta de ce se intampla in jurul meu. Am auzit soapte iar Tv-ul si pc-ul scartie ingrozitor de tare si de des. Am mai avut astfel de experiente, pasi in bucatarie, se auzea de parca cineva deschidea sertarul, lua o farfurie si facea zgomot si din nou scartieturile. Uneori Tv-ul se deschidea singur. In timp am reusit sa imi inving teama iar toate lucrurile rele au disparut dar au acum ma bantuie din nou...Ma ingrozeste gandul ca nu pot lupta.Va rog nu ma judecati sunt nonconformista...Cat de rau e? Ce pot sa fac? Cred ca acum nu mai sunt capabila sa deosebesc raul de bine si vreau sa fiu mai aproape de el desi toata lumea ar spune ca imi pregatesc moartea eu ma simt fericita cand ma gandesc la lucruri rele ca acesta

18 răspunsuri:
| pisoiul007 a răspuns:

Pare cam sf nu crezi? nu stiu ce sa zic mergi la o biserica si intreaba preotul, spovedeste-te.trebuie sa rezolvi cumva nu poti ramane asa...si eu am avut saptamana asta o experienta aproape la fel. am citit moliftele Sfantului Vasile Cel Mare si am inceput sa vad umbre, vise ciudate etc dar cand mi-am spus ca nu exista chestiile astea cu fantome mi-a cam trecut.deci du-te la biserica! ce te costa?

| Sandrutza a răspuns:

Mergi la biserica roaga-te cheama preotul sa-ti citeasca din biblia ortodoxa ce te costa?

| DorelSudoru a răspuns:

Nu esti nonconformista esti doar mica

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Du-te la biserica,impartasestete si spovedestete. eu am avut o experienta ca si tine: Noaptea auzeam voci de stiri, vedeam umbre, auzeam miscanduse vasele in bucatarie si mereu cand plecam la scoala auzeam pasi dar nu era nimeni nicaieri

| xname23 a răspuns:

Ti-a placut cand te-a durut capul si burta? te-ai simtit fericita atunci? te ssimti fericita cand ai cosmaruri? de ce alegi singura calea suferintei? du-te la biserica, spovedeste-te, roaga-te din tot sufletul tau[nu recita poezii] Domnului, cere iertare si El te va ierta si va veghea asupra ta. drumul pe care tu ai apucat nu-ti va aduce nimic bun, doar suferinta.

| wforweirdo a răspuns:

Nu există aşa ceva. dumnezeu şi satanalaughing

| aliceinchains a răspuns:

Stai liniștită, n-o să ți se întâmple nimic, pentru că dzău sau satan nu există. Restul e imaginație.
Oricum cred că e o poveste tot ce-ai zis, dar mă rog...

| monstrulet a răspuns:

Prea multe filme.

| francesca89 a răspuns:

Femeie proasta

| caractere a răspuns:

Aici nu este vorba de relatia ta cu nu stiu ce Satan sau Dumnezeu, ci este vorba de relatia ta, cu tine. Pur si simplu.
Consulta un psiholog.

| petronela18 a răspuns:

Ai prea multa imaginatie

| RXN a răspuns:

Consulta mai bine niste medici-medicul de familie pentru dureri,psihologul pentru restul, desi tin sa cred ca totul ti se intampla din cauza autosugestiei, asta daca nu ai tu prea multa imaginatie si timp liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai doar l-ai chemat in preajma ta.acum roaga-l sa te posede si sa fie stapanul sufletului tau.eu asa am facut dar cu Iisus Hristos.l-am invitat in viata mea sa-mi fie invatator, calauzitor, ajutor si aparator de cele rele.si ma simt bine.chiar foarte bine.

| Purgatoriu explică:

Huh! Daca voi nu sunteti capabili sa intelegeti toate astea nu e problema mea! Tineti-va parerea pentru voi daca nu e una draguta sau macar inteligenta! Nu sunt proasta sau imatura doar vreau sa stiu nici atat nu va duce capul?!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Purgatoriu):

"Nu sunt proasta sau imatura ", esti chiar ambele

| Cosmin86 a răspuns (pentru MadaTeIntreaba):

Du-te tu intai la un curs de limba romana si invata sa scrii.

De ce doar analfabetii aud voci noaptea.

| Purgatoriu explică (pentru Cosmin86):

Iar tu nu esti deloc mai destept daca imi reprosezi mie lucrurile acestea. Pasiunea ta : "Hai sa incerc sa fac misto de alti tanci pentru ca si eu eram un copil copac iar acum sunt un frustrat si vreau sa ma razbun." Genius!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Un frustrat macar nu se roaga lui "satan" sau lu` zana maseluta sa-l omoare rolling on the floor