| simona997 a întrebat:

Heyy,TPU,cum respecti un popa zis(parinte)? ofer funda

Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

Eu nu inteleg de ce iti bati joc deoarece eu cunosc preoti care chiar au ajutat oameni carora le-a venit rau in biserica si nu cer nici un ban.Preotul este slujitorul Domnului si prin el obtinem mantuirea.

3 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Daca merita, il respecti, daca nu ii umpli frigiderul de carne laughing

| Purec a răspuns (pentru CryChristiAN):

Nu imi bat joc. Tot respectul pentru acei preoti de care vorbesti tu, dar faptul ca e preot nu il face cu nimic mai bun decat orice alt om. Daca merita respect bine, daca nu trebuie tratat ca atare

| CryChristiAN a răspuns (pentru Purec):

Eu nu inteleg de ce iti bati joc deoarece eu cunosc preoti care chiar au ajutat oameni carora le-a venit rau in biserica si nu cer nici un ban.Preotul este slujitorul Domnului si prin el obtinem mantuirea.

| īƶƶū a răspuns:

Daca te intalnesti cu dansul pe strada ii spui sarumana parinte. Normal ca trebuie respectat mai mult ca este ca si ajutorul lui Dumnezeu. Fundaa?