| SoEasyy a întrebat:

Hristos a inviat! Este pacat sa mananci culcat?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Dar să faci o rugăciune când începi și când termini masa. Și să aduni fărâmiturile de pâine de sub tine, ca să nu te înțepe când se usucă.

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

happy happy happy In timpul antichitatii, si romanii, si evreii, si cam toata lumea mincau culcati. Asta era obiceiul. Si cu asta am zis totul. Daca Hristos a mincat culcat si a fost fara pacat, concluzia e simpla: nu e pacat sa maninci culcat.
Dar hai sa despic firul in patru happy : poate fi pacat daca superi pe cineva care sta cu tine si nu ii place sa se manince in pat. Faptul ca il superi e pacat, nu insa faptul ca maninci culcat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca esti la unghi mai mic de 37.4 grade

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns:

Nu este pacat sa mananci si sa te rogi cand esti culcat cu burta in sus * Creierul omului e scaldat in fulgere. Acele linii curbe care se vad in poze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu., Insa era o regula religioasa in legatura cu mancarea., dar se referea la a manca Dimineata -> ce era considerat pacat., ceva legat de lacomie in evul mediu.

| JulyDreams a răspuns:

Adevarat a inviat. Doar daca o faci din lene. happy