| robby212 a întrebat:

Hristos a Inviat!

Oameni buni, Imparatul Maririi a Inviat! Sa-l primim pe El!

Cum va Petreceti sufletese Pastele (azi fiind a doua zi)?

Ce aveti in suflete? Ce inseamna pentru voi Pastele?

18 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

La tine abia acum a inviat?

| AwaZoh98 a răspuns (pentru Esperança):

A mentionat ca pentru el este a 2-a zi de Paste.
"azi fiind a doua zi"
Citeste cu atentie si nu mai fi sarcastica! happy

| Esperança a răspuns (pentru AwaZoh98):

Se pare ca tu nu ai inteles unde "bat"
Poate sa fie si prima zi de Paste! Isus nu a inviat ieri!
El e Viu dintotdeauna si sta la dreapta Tatalui!

| AwaZoh98 a răspuns (pentru Esperança):

Daca stam sa ne gandim asa, inseamna ca si slujba de Prohod n-are deloc relevanta, deoarece n-are rost sa ii plangem moartea pentru ca El e Viu.
Intr-adevar, in sufletele noastre, Mantuitorul mereu e viu, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa respectam sarbatorile...winking

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Esperança):

Afla ca crestinii se saluta cu,, Hristos a Inviat pana la inaltarea Domnului (13 iunie- 40 de zile de la Invire).Sau cel putin in aceste zile!

| Esperança a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dar de ce doar in aceste zile se saluta asa? Pentru unii "crestini" doar de Paste a inviat?

| Esperança a răspuns (pentru AwaZoh98):

Hristos nu a parasit trupul omenesc pentru ca tu sa ii plangi de mila. El era Dumnezeu din Dumnezeu, El este insusi Viata!
El a parasit Slava Cereasca pentru ca noi sa avem viata si sa o avem din belsug! Daca credem in Jertfa Lui si daca traim o viata sfanta si curata, altfel toata aceasta agonie este zadarnica!

| robby212 explică (pentru Esperança):

E a doua zi de Paste.Nu am zis ca acum a Inviat...

Numai bine!

| robby212 explică (pentru Esperança):

Aaa, aici bateai.Scuze.

| Thunderstruck a răspuns:

Ce-ai fumat mosule?

| robby212 explică (pentru Thunderstruck):

Ce raspuns inteligent!

Răspuns utilizator avertizat
| robby212 explică (pentru Dani_Doroga_1984):

Nu fumez...

| RAY a răspuns:

Cum va Petreceti sufletese Pastele (azi fiind a doua zi)?
majoritatea se trezesc din betie, alti mai cuigulesc ce lea mai ramas, alti se gandesc la ziua de maine, datori, rate
Ce aveti in suflete? Ce inseamna pentru voi Pastele?

in suflet ce am nu am facut consultati spiritiste sa aflu, pastele e o sarbatoare pagana ce nu are legatura cu crestinismul adica iepurele sau ouale ce legatura au cu isus?

| robby212 explică (pentru RAY):

Habar nu am ce e cu iepurele.Dar cu ouale se zicea ca Maica Domnului a dus oua unde a fost rastingit Imparatul si a curs Sangele Lui, care le-a inrosit.

| robby212 explică (pentru RAY):

Nu era vorba de Cinstita Maica a Domnului, ci despre alta femeie.Nu stiam sigur.

Numai bine!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Trecerea de la pacat la rai

| traiescdeciexist a răspuns:

Ma simt foarte bine, a inviat si in inima mea.Ma simt extraordinar.