| darrio2007 a întrebat:

Hristos a înviat! Paște Fericit tuturor userilor de pe site!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adevărat a Înviat!
Bog vaskrese! Pravda vaskrese!

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Pentru Ray, pe care nu reușesc să îl scot de la ignor.
Dacă citești cu atenție Biblia.
Luca 18. 37-38.
Oh câtă dreptate ai tu, când scrii mai jos, Mulțumesc, dar nu...
Tu deții adevărul absolut. Ești fantastic, ești fenomenal, cel mai mare luptător pentru adevărul absolut! Dar la ce îți folosește?
Creștini, care au spus dumineca trecută și azi, Hristos a înviat, sunt pe glob 2, 3 miliarde.
Credința lor, le folosește la ceva, așa imperfectă cum e ea, îi ajută să trăiască.
Și culmea, adevărul tău absolut nu le folosește la nimic.
Așa că pentru ei cel puțin afirmația ta de mai sus, - mulțumesc, dar nu..., nu le folosește la nimic. Dar dacă te gândești câți sunt creștini din cei ce citesc ceea ce ai scris tu aici, căci după statistici sunt 60000 de cititori zilnic, pe TPU, te poți gândi că pe mulți din ei, pentru toți aceia, când această zi de Paști este sfântă, tu pe aceștia i-ai necăjit. L-a asta te-ai gândit înainte să caști gura, înainte să tastezi acele cuvinte? Ai arătat ce grozav ești tu. Bravos, halal să-ți fie!

| darrio2007 explică (pentru sadrian46):

Adevar ai grait! Macar era si el in „ton", să zic asa, cu ziua sfântă de azi, chiar daca in rest mai aberează.

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

Nu aberez omule in biblie ca a aparut ca un spirit, daca voi nu aveti habar de biblie de ce ma contraziceți

| darrio2007 explică (pentru RAY):

Paște fericit.

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

Da-mi un verset din biblie unde scrie ca trebuie sarbatorita invierea lui iisus sau sa spunem asa ceva ca a inviat, in fapt iisus spunea ca trebuie sarbatorit pastele evreiesc, asa ca פֶּסַח

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Multumesc,dar nu a inviat

| darrio2007 explică (pentru RAY):

Problema ta!

| RAY a răspuns (pentru darrio2007):

De ce sa mint de dragul vostru, nu e inviat nu e nici o dovada istorica de asa ceva

| darrio2007 explică (pentru RAY):

Asta e traditia, fiecare e liber sa gandeasca cum doreste.

| RAY a răspuns:

Sadrian46 tu parca erai ateu acum de frica morti probabil gata te-ai facut crestin,la ce ne foloseste siinta? tehnologia? asta intrebi tu de fapt, pai oare de ce crestini merg in spitale sau se folosesc de ttehnologie? cica credinta lor le ajuta? cu ce omule ca tot acelasi frica de moarte au si ei,macar un ateu accepta si nu traieste din iluzi si amagiri,eu nu am spus ca detin adv absolut asta e o inventie de a ta, dovedeste ca a inviat iisus, vreau sa vad o dovada istorica, culmea nici pavel nu era convins nici apostoli lui nu erau convinsi, de ce vorbim? se spune ca au vazut spirtul lui iisus nu trupul lui iisus, desi invierea e metaforica daca citesti bibia cu atentie, de murit a murit, de crucificat a fost ca nu scriau ei asta, dar de inviat spun ce scrie in biblie a fost ca un spirit care a aparut

Iar Si infatisarea lui era ca a fulgerului, iar imbracamintea lui, alba ca zapada.
Dn 10:6, Mt 17:2, Mc 9:3, Mc 9:29, Mc 16:1-5, Lc 24:1-4, FA 1:10

| RAY a răspuns:

Sadrian46 ai grija cui doresti moartea, vorba aia cine sapa groapa altuia cade in ea, la varsta dvs sa doresti moartea cuiva care are alta gandire ce sa spun te mai dai si crestin de paste

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Am citit ce a scris Sadrian46 și chiar NU a dorit moartea nimănui, nici măcar a ta, nu ar avea nimic de câștigat după tine. Stai liniștit!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Având în vedere ce tot scrie aici ca răspuns Ray aici, cum înțelege el lumea, eu o să procedez așa. Să renunț la ignor, veci, așa va rămăne. Dar în plus, de câte ori o să văd scris Ray pe aici, o să mă fac că nu văd. E mai simplu, mai sănătos. Pierderea de timp să mă ocup de el ar fi mare mare păcat pentru mine. El așa moare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Adevarat a inviat!
Sanatate tuturor!

| Holiday a răspuns:

"Hristos a înviat!"

Fake News.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Nici biblia nu confirma invierea trupeasca si doar spirituala

| aumih16 a răspuns:

Si tie la fel! trist paste am avut anul asta! dar lumea nu ne vrea raul! vrea sa fim bine! sa ne facem bine! sa dispara nenorocitul asta de virus! si sa nu recidiveze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paște fericit!
Adevarat a înviat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paște fericit!
Adevărat a înviat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc frumos!

| DoctorWh0 a răspuns:

Adevarati a inviat!
Paste fericit!

| Ely1234567 a răspuns:

Adevarat a înviat.
Paște fericit tuturor

| alidenbealidenbi a răspuns:

Hristos a fost inviat.

E gresita urarea.

| Horodinca_Raluca_1983 a răspuns:

Adevărat a înviat