| albaKiara a întrebat:

Hristos a Inviat TPU! Cum as putea sa ma revansez fata de Dumnezeu.Aseara am pacatuit o groaza.Intai am mancat pasca ca sparta inainte si dupa slujba Invierii,dupa am cascat la biserica asa ca nu m-am rugat prea mult si imi pare rau de asta! Si mai erau si babe care imi "amenintau" parul cu lumanarea, erau prietenii fostului meu iubit si era si un baiat dragut care ma privea in mod pervers si nu m-am putut concentra.Credeti ca as putea sa ma revansez citind Biblia?

17 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă crezi că este necesar, poți să o citești!
Dar citește pentru început cărțile de școală.

| Arthur a răspuns:

Caută esenţa acestor clipe, nu te pierde în amănunte.

| CristiB93 a răspuns:

Stai calma, nu ai nici un pacat, ti-era somn, ce este daca ai cascat, asta nu e pacat iar apoi nu esti tu devina ca se uitau aia la tine, eu zic ca nu ai nici un pacat.

| RAY a răspuns:

Postul s-a incheiat de paste desi nu ai pacatuit, e ceva normal sa casti, fost iubit la 14 ani, eliza are dreptate

| Mădă0611 a răspuns:

Da, doar esti o buna crestina. happy

| albaKiara explică (pentru Mădă0611):

Da stiu, merci Madalina. happy

| AndraRox a răspuns (pentru albaKiara):

Realizezi ca te ironizeaza, nu?
Referitor la intrebarea ta, nu Biblia este solutia. Nu trebuie sa o citesti doar pentru ca te simti prost. Asta este, ai avut o zi mai "proasta". Eventual, poti avea mai multa incredere in tine si incearca sa traiesti momentul.

| Lizzu a răspuns:

O poti citi, citi si reciti la nesfarsit. Nu-ti poate schimba starea naturala de OM.
Starea pura de om care esti si suntem toti. Nu va mai limitati atat de mult instinctele.
Nu suparati pe nimeni.

Omul din tine tot va invinge in final, instinctele se cer a fi ascultate si sufletul la fel.
Sufletul nu stie de carti, de cuvinte, texte si reguli.
El traieste si atat.

| dracu14 a răspuns:

Ce rol are sa urmezi un zeu de care iti este frica?
in fine, nu vrei sa stii ce-am facut eu la inviere(am pierdut un pariu)

| BlackSulphur a răspuns:

Citeste-o de 40 de ori! Acelasi efect nul va avea. Asta nu intelegeti voi, trebuie sa va revansati fata de propria persoana, in unele cazuri de persoanele fata de care ati gresit! In nici un caz fata de divinitate... Numai daca nu cumva ati reusit printr-o minune s-o agresati!

Răspuns utilizator avertizat
| AwaZoh98 a răspuns:

Avand in vedere ca esti mica, cred ca se accepta astfel de greseli. Sper ca ai tras o invatatura din asta si ca data viitoare sa nu mai cazi in plasa ispitei!winking

| andreiush25 a răspuns:

You will burn in hell!
Parca imi si imaginez cum te privea baiatul acela :>
http://static.fjcdn.com/pictures/Rape+level+Over+9000_854359_3818266.jpg

| albaKiara explică (pentru andreiush25):

Da laughing partea infricosatoare e ca nu ma privea in ochi!

| Krokodil a răspuns:

Hai bai, chiar atat de mult sa crezi?
da, trebuie s-o citesti intr-o zi si sa-i faci si rezumatu'.

| KoropYulyan a răspuns:

Nu, du-te la preot spovedestete si fa cate 20 de matani si citeste o parte din Biblie de preferabil atunci cand Iisus moare pentru pacatele noastre!