| CinevaAnonimă a întrebat:

Http://acvila30.ro/despre-valentines-day-sau-ziua-indrag ostitilor/ Aceasta nu este o intrebare, ci mai degraba un anunt.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Intr-adevăr nu are nici o legătură cu Biblia. Un creștin adevărat nu o sărbătorește.

| T0T a răspuns:

Creștinismul a preluat extrem de multe aspecte de la păgâni ca să facă mai ușoară convertirea oamenilor.

| drutzix a răspuns:

Imi datorezi 1 minut din viata pentru ca am citit porcaria aia laughing

Ghici ce, Craciunul nu este o sarbatoare autohtona (Isus s-a nascut in Bethlehem nu in Vaslui).
Si inca ceva Isus (daca a existat) nici macar nu s-a nascut de Craciun deci nu e o sarbatoare crestina.

| Nitroblast a răspuns:

Mizerie occidentala, numai tampenii luam de acolo, la loc de cinste cu Halloween-ul si X-mas-ul (Craciunul comercial si denaturat), care promoveaza desfranarea. Nu e vorba de iubirea fata de semeni aici, e vorba de iubirea patimasa cu dracu' insusi la lumini, sunete si scenariu.

Sper sa vada cat mai mult ce scrie pe acel site, multi nu stiu sau nu vor sa stie sau stiu dar spun ca e ok (adica spalati pe creier)

Of of crestinii astia, pana si chefu' subit de dragoste il stricam... laughing)