| Mădă0611 a răspuns:

Ce sa faci cu robotii pe Marte? Macar scutind biserica de taxe se umple sacul lui dumnezeu: dumnezeu e fericit --> oamenii sunt fericiti, pam pam.
Si apoi aia de la NASA sunt oameni de stiinta, satanisti, huăăăăăă, noua nu ne trebuie stiinta, nici nu scriu acum de la un pc whistling

21 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ce este mai mizerabil decât vechiul testament care ne învață că specia umană a apărut prin incesturi succesive?
Ne dă exemple că fetele se pot regula cu tatăl lor ( Geneza 19v30-38)!
Că un om poate avea 12 copii băieți +niște fete!
Că trebuie să ai cât mai mulți copii!

Cele mai cretinoidice persoane au și numărul maxim de copii!
Cele mai nenorocite grupări populaționale au sporurile demografice cele mai mari.

Se terminaseră toate treburile de pe planeta Pământ și ne trebuiau roboți trimiși pe Marte.

Bisericile ar trebui impozitate cu minim 90% din venituri, dar asta este altă treabă.

| shadovv a răspuns:

Nu cred ca tine de taxe. Tine de sistemul monetar care e cea mai mare stupiditate...

| Zenicide a răspuns:

Asa de mult a costat Curiosity? thinking

| RAY a răspuns:

In viitor costul robotilor va vi mai mic, pacat ca multi mor de foame, boli, saracie si multi banii se duc pe a imbogati bogatile biserici

| M25M a răspuns:

Institutiile religioase vor bani, se hranesc cu bani si inoata in bani. Nu este nimic nou.

| WR104 a răspuns:

Suma ii exagerata dar religia ar trebui taxata oricum, nu-i normal ce se intampla.

| LegionarulRoman a răspuns:

In Romania preotii sunt platiti de pe vremea lui Cuza, care a confiscat averile manastirilor(bani proveniti din donatii, pamanturi) si ca sa compenseze le acorda un salariu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne putem pune si intrebarea:cate mii de miliarde se cheltuiesc anual pentru fabricarea armelor, mentinerea armatelor si a razboaielor locale(deocamdata)? Toate aceste sunt daunatoare fiintei umane, mult mai mult decat neimpozitarea religiilor.Deci ce ar trebui sa facem mai intai, daca am fi intr-adevar rationali, cum ne pretindem?

| GRs a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu uita ca religia este unul din principalele motive pentru care incep razboaiele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GRs):

Nici primul, nici al-2-lea Razboi Mondial nu au avut cauze religioase.

| GRs a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma refer doar la cele doua razboaie mondiale. Ma refer la toate de-a lungul istoriei. In al doilea razboi mondial holocaustul a avut motive religioase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GRs):

Holocaustul a avut un motiv rasial, nu religios.Religia si-a pierdut puterea de a genera razboie.In tarile islamice, unde populatia cu un nivel cultural inca precar poate fi manipulat mai usor, inclusiv religios, mai sunt inca lupte, dar la nivel cel mult regional.

| CryChristiAN a răspuns (pentru GRs):

Alea se numesc CRUCIADE, nicidecum razboaie. Numeste tu 1 razboi care a avut loc din cauza religiei.

| CryChristiAN a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Razboaie cu caracter religios.
Nu m-am referit la ele.
Voiam sa subliniez, ca razboaiele ( mondiale) nu s-au datorat in niciun fapt cauzat de religie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este că ambele subiecte reprezintă un rahat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puisor? de ce nu incepi cu; bugetarii freaca matu mabcabd banii celor ce muncesc, si nefacandu-si treaba pentru care sant platiti? sustinutii de catre stat, care primesc tot felul de indemnizatii, pensii de boli inventate, ajutoare nefolositoare decat sa subventioneze lenea si puturosenia? ai dreptate de fapt.santem la religie.da nu inteleg? asta la voi e invidie? atitudine civica? voi urati banii? sau va e ciuda ca ei au si voi nu fiindca nici nu vreti sa aveti? uite noi care credem dam.voi nici nu credeti, nici nu dati.bani.deci care e problema voastra? ca nici in biserica nu intrati, da nici in spitale sau scoli ori in caminele de batrani nu le-ati rupt prafurile si cartile mai mult decat altii? ca pana la roboti, varepetati voi ca papagalii, avand grija de banii altora.in tim ce ai vostri? cine are grija de ei?

| мιнαɛℓα36 explică (pentru anonim_4396):

Nenea, mi-ai raspuns prin 10 intrebari, nespunand nimic! happy

| Dumitru73 a răspuns:

Grav este ca se inchid scoli si spitale, in timp ce BOR prospera in plina criza.

| YellowSunshine a răspuns:

Poza e o prostie, Religia e imprastiaia prin toata lumea daca 70$ miliarde se duc pe toate religile din toata lumea atunci banii se impart in toate tarile alea deci nu se trimite nimic pe marte.

| Thunderstruck a răspuns (pentru YellowSunshine):

Cand o sa mai cresti o sa intelegi ce vrea sa zica poza aia.Nu te chinui acum.