| Mădă0611 a întrebat:

Http://ortodoxiatinerilor.ro/......entei.html (link postat de doamne doamne pe facebook)

Tare, sau ce?
Pareri?;))
Vad ca de barba nu spune nimic, aia nu e "corecţia a trupului nostru primit de la Dumnezeu"?

55 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Vrei sa te aranjezi sau faci atmosfera?

| Andruşcă a răspuns:

Nebunii aia trebuia luati si inchisi. Reprezinta pericol public.

Asta e parerea mea in legatura cu popii care au scris minunatia aia de articol.

| Lizzu a răspuns:

laughing
Daca ar fi dupa astia... nici spalatul nu s-ar mai practica. Oricum nu se practica prea des de catre unele specimene.

Hai sa ma lase. Vrea sa fim o societate de maimute paroase raised eyebrows sinistru.
--Am inceput sa realizez cat de penibil e sa apartii de crestinism din unele puncte de vedere :
-e pacat sa speli in zi de sarbatoare ca TE VEDE dzeu;
-e pacat sa te epilezi;
-e pacat sa te dai cu deodorant sa nu PUTI;
-e pacat sa te tunzi si razi rolling on the floor (?)
-e pacat sa ..sa...sa etc

M-am saturat pana peste cap de replicile astea cu pacatul.
Cred ca suntem de rasul Universului, pe bune acum.

Imi aduc aminte de o replica scrisa undeva : Si daca Pamantul este un reality show pentru alte Planete? laughing nu? what if?

| Kaleo a răspuns:

Tu poti sa iti smulgi mustata, ca zgarii monitorul cu ea. Se face o derogare. happy

| Mădă0611 explică (pentru Kaleo):

Nenica, pe tine te-am tot citit azi si observ ca faci umbra degeaba si Pamantului, si si pe TPU. Crezi ca facand pe desteptul printre "mucosi" esti intelept? Mucosii aia nu sunt asa mucosi si isi dau seama ce fel de fiinta esti, asa ca fugi numara-ti pensia, pune-ti proteza sub perna, pupa tablourile si somn usor! ^.^

| Kaleo a răspuns (pentru Mădă0611):

Te-am lovit unde te doare, muceo? Mustata si cosuri, ca d-aia pierzi vremea pe net si suferi de pseudofrigiditate! Fa pasi ca ne umpli de prostie! laughing

PS: Si eu te-am citit pe tine. Esti varza.

| Mădă0611 explică (pentru Lizzu):

Ce fain ar fi sa se nimereasca pastele joia si lunea sa fie ceva sarbatoare. devil

"Părul pe trupul bărbaţilor este un semn al puterii şi al dominaţiei, pe când lipsa părului în mod natural de pe trupul femeilor este semn al gingăşiei şi al maternităţii.", de la cati hormoni sunt in alimente, se mai plang ca femeile nu mai sunt slugi (asta neluand in considerare desteptarea, care oricum, la crestini intarzie sau nu vine deloc), si apoi daca te epilezi pentru tine, ca pielea fara par e mai faina, vai, dar ce desfranata esti :O

| Mădă0611 explică (pentru Kaleo):

Nici nu ti-am citit atenta raspunsul, ca stiu ca esti varza, mai varza decat as fi eu, dai cu presupusul despre toti ca nici nu esti de luat in considerare, nici citit nu meriti, si se pare ca eu am lovit unde doare de fapt. smug
Daca ti-ai pus deja ochelarii langa proteza, ia-i si verifica cine a pus intrebarea, deci, fa pasi ca ne umpli de prostie!

| Lizzu a răspuns (pentru Mădă0611):

Ar fi o idee superba, Mada laughing sa fie in fiecare saptamana cate o mini-vacanta asa.

Mdaa...esti desfranata, siii..ar mai fi cateva sinonime pe care nu le dau laughing
Pacat ca inca in Romania mai exista mentalitatea aceasta.
Sper ca nu mult timp sa dainuie de acum inainte.

| ViorelTeVede a răspuns:

Comedie purarolling on the floor)!

| Lizzu a răspuns (pentru Kaleo):

Vorbeste frumos. Esti aici sa AJUTI, nu sa insulti.

Uita-te la tine mai intai si apoi la altii.

| Mădă0611 explică (pentru Lizzu):

Ma refeream la spalat. De paste sunt 3 zile de sarbatoare, apoi duminica e duminica, lunea e iar sarbatoare. smug
Imi place unul din argumentele lor, "tunsul nu doare", si mai si mint ca firul se ingroasa, ca sa influenteze, de fapt sa prosteasca lumea. Doar cand e ras pare mai gros, ca nu mai are varf, in rest sunt tot atatea fire, de aceeasi grosime.

Nu cred ca doar in Rromania e asa, astia cu zeul evreilor au cam aceleasi idei.

| Lizzu a răspuns (pentru Mădă0611):

Aa... happy scuza-ma, nu stiu unde mi-a fugit mintea.
Asta da, cu spalatul.
Ohooo....si ce ar mai puti jumate sau chiar 3/4 din tara tongue sad
Trist.

Dar tu chiar crezi ca ei respecta asta si chiar nu se spala? eu nu prea cred .....multi zic de ochii lumii si atat.

| Mădă0611 explică (pentru Lizzu):

La vacanta. smug

Cred ca multi chiar nu se spala, si desi basmul e ca doar pe cap sa nu se spele, stiu ca multi stiu ca deloc, de ce sa iti risti sufletul? laughing Daca depui un efort sa nu faci un anumit pacat, banuiesc ca la spalat nici nu se pune problema, ca la urma urmei asta e efortul, nu renuntarea, si banuiesc2, sarbatorile au fost inventate de lenesi, astfel se confirma "teoria" conform careia zeii au fost inventati de lenesi.

| RAY a răspuns (pentru Lizzu):

Romanii folosesc cel mai putin sapun http://www.b1.ro/......30018.html

| RAY a răspuns:

Stau si ma intreb o natiune asemanatoare ca a noastra exista sau suntem unici?

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

Exista sigur. Dintr-un trilion de planete si civilizatii trebuie sa fie una si ca a noastra laughing

| RAY a răspuns (pentru Lizzu):

O fata ca tine mai exista?

| BlackSulphur a răspuns:

Nu va epilati fetelor! Numai asa va pastrati (la sigur) puritatea! Numai daca nu cumva se uita vreo maimuta la voi, dar nici asa...

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

O gramada... happy

| RAY a răspuns (pentru Lizzu):

Nu cred asta, tu esti unica

| Lizzu a răspuns (pentru RAY):

Multumesc mult pentru cuvinte.
Esti o persoana amabila.

| Lizzu a răspuns (pentru Mădă0611):

"zeii au fost inventati de lenesi."
-- E o idee...

| fuzzer a răspuns:

Cat de imaturi, si imorali ati devenit!

Da, si ma tot intrebam de ce omul nu poate avea o discutie serioasa cu niste oameni ca voi, uite raspunsul.

Pe o tema profunda, cum este religia, nu poti discuta cu niste oameni ce trateaza totul cu indiferenta.

| Mădă0611 explică (pentru BlackSulphur):

Mi se pare amuzant, intr-un fel, ca bla bla bla femeile, mereu femeile sunt buba; "V-aţi pus vreodată problema că Dumnezeu a creat femeia în mod special în acest fel, ca apariţia părului pe anumite zone s-o îndemne să şi le acopere, pentru a se feri astfel de indecenţă, de stârnirea poftelor bărbaţilor.", da' ce? barbatii au voie sa starneasca poftele femeilor? La fel e cu barbieritul. Cat de proasta sa fii sa te mariti cu un astfel de om, sa fii tinuta de sluga? (intrebare retorica tongue)

| Lizzu a răspuns (pentru fuzzer):

Poti discuta cat de profund vrei tu despre religie.
Numai ca sunt unele conceptii care, din pacate, sunt putin exagerate pentru lumea in care traim...

Si uite de ce se incalca ele si oamenii sunt considerati pacatosi.
Pentru ca ele s-au incalcat dintotdeauna si se vor mai incalca.

Pentru ca oamenii au in fiinta lor afirmarea de sine si gandirea proprie si nu le face prea bine ceva impus.
Orice e impus, este cu forta. Iar ce e cu forta e respins...

| Mădă0611 explică (pentru fuzzer):

E un site crestin, daca nu iti convine, asta este, nu eu am scris articolul.

| fuzzer a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu cunosti originea cuvantului "crestin", la tine crestin inseamna, orice gasesti pe net, cu privire la "ortodoxi, si la popa", halal logica mai exista pe Pamantul asta!

| Mădă0611 explică (pentru fuzzer):

O cunosc mai bine decat tine, fii sigur de asta. Site-ul e crestin asa cum e tara, deci nu e nimic gresit in ce se discuta aici ca e gresit ce se discuta acolo.

| fuzzer a răspuns (pentru Lizzu):

Cand vine vorba de religie, prietene, vorbesti despre Dumnezeu, si tu esti creat cu "liber arbitru", tu alegi ce vrei sa faci, pe cine sa urmezi si in cine sa crezi.

Daca crezi in Dumnezeu, e problema ta. Daca crezi in Budha, este problema ta. Daca crezi in extraterestrii e problema ta...Este o alegere pur subiectiva!