| Mădă0611 a întrebat:

Http://ortodoxiatinerilor.ro/......entei.html (link postat de doamne doamne pe facebook)

Tare, sau ce?
Pareri?;))
Vad ca de barba nu spune nimic, aia nu e "corecţia a trupului nostru primit de la Dumnezeu"?

55 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns (pentru Mădă0611):

Da, imi cer scuze daca am jignit cu ceva.Dar cum imi poti dovedi tu mie ca site-ul e crestin?
Ca este facut de niste oameni ce habar nu au, ce-i ala respect de sine?
Sau care nu cunosc invataturile esentiale ale Bibliei?
Mergi pe invataturile Bibliei, chiar daca nu crezi in asa ceva, si vei descoperi ca nu stii multe lucruri, si ca tara asta, nu e deloc crestina.

In tara asta, se mananca unul pe altu, religia a devenit o afacere, eu cand vorbesc despre religie, ma refer la ceva mult mai profund, nu la biserica, si la sfinti.

| Lizzu a răspuns (pentru fuzzer):

Tocmai de asta. Este o alegere subiectiva, personala a fiecarui om, dar religiile lumii isi impun punctele de vedere.
Si implicit daca nu arati ca adopti credintele lor, esti considerat pacatos si amenintat cu iadul...

Nu asa se face. Dar cine sa deschida ochii?

| Mădă0611 explică (pentru fuzzer):

Ai vazut tu vreun crestin adevarat? Eu nu.
Site-ul e crestin pentru ca multe articole sunt scrise de preoti crestin ortodocsi care mai sunt si profesori.

Cand vorbesc despre religie, ma refer la plebe laughing, acei creduli care uita de dumnezeu lingand oase de morti, dand bani lu' nenea popa, tarandu-se in genunchi in jurul unei manastiri ca apoi in cel putin 300 de zile din an sa fie necrestini, la oameni disperati care hartuiesc alti oameni cu credintele lor in speranta ca asa o sa fie iertati, s.a.m.d., tu te referi la credinta, religia e traditie, ritualuri...

| ioana1988 a răspuns:

Esti si păroasă?
rolling on the floor

| Esperança a răspuns:

E pacat sa te epilezi, dar nu e pacat sa te inchini la chipuri cioplite! Interesantwinking

| fuzzer a răspuns (pentru Mădă0611):

Crestinismul, nu are nicio legatura cu popa, cu biserica sau cu ortodoxia. Ei doar traiesc cu impresia ca sunt buni crestini, ca fac inmormantari si-l infunda de bani pe popa, si asa vor trai si de-acum inainte. La ortodocsi, totul e pura traditie, ei nu se bazeaza pe nimic ramas de la Dumnezeu, cum ar fi Biblia, fac totul de capul lor. VIne popa, o data pe an, si-ti baga crucea-n gura, si ti-o luat 100 de lei, moare cineva, iti mai ia cateva sute de lei.
Crestinismul, este o religie fondata de catre Iisus Hristos, care spune sa ne iubim aproapele, eu personal nu vad nicio iubire, cand un individ iti intra in casa si in schimbul unor cantari te goleste de bani.

Iisus a spus: "Ce ati primit gratis, dati gratis", se referea la hrana spirituala. LA cunostintele legate de Dumnezeu, si de Fiul acestuia.

Pe cand popa, si alti conducatori religiosi, nu fac aceste lucruri. "Ce au primit gratis, sa dea gratis"..Este o insulta la adresa crestinismului, sa consideri asemenea specimene "crestini".

| Nicoleta a răspuns:

Ca si in orice alt cult/religie, peste tot exista si oameni fanatici. Insa ideile lor nu trebuie generalizate pentru toti ceilalti. Cred ca nu trebuie sa vina nimeni sa spuna ce anume sa facem, ci trebuie sa ne convingem noi, iar in Biblie nu e scris nicaieri ca ar trebui sa ducem asa o viata.

| Exilee a răspuns (pentru Lizzu):

E pe naiba sa-l ia. Eu compun slove cu mult mai insemnate decat dansul si care sa-ti mangaie sufletul pustiit. Ce zici?

| Lizzu a răspuns (pentru Exilee):

Te cred happy dar nu inteleg care dansul?
Sunt religioase?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Pentru toate fetele care nu s-au epilat sau nu pensat inca, va dau un sfat: nu o faceti. Daca as fi ascultat sfatul mamei, nu m-.as fi chinuit atatia ani cu epilatul. Mama e la pensie, dar ea are doar un puf pe picioare. La randul meu mi-am sfatuit fetele mele sa nu se epileze si cu toate ca fetita mea mai mare e trecuta de 20 ani, are doar un puf pe picioare. Nu va epilati fetelor.

Asa cum mai devreme spunea si Teodora, daca am avea dragoste pentru Hristos, nu ne-ar interesa aceste lucruri. Din nefericire avem dragoste pentru lume. Ne pasa ce cred ceilalti despre noi."

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da musulmani, mult mai incuiati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Are dreptate, fizic esti unica, ince priveste caracterul, sunt variabile existente in orice loc cu viata

| Lizzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine zis "puf" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru fuzzer):

Desi sunt agnostic sunt de-acord cu tin'

| Mădă0611 explică (pentru ioana1988):

Nu mai paroasa decat tine si toata natia ta la un loc. big grin

| ioana1988 a răspuns (pentru Mădă0611):

Asta cu siguranta.
Natia mea la un loc are cateva sute de tone de par.
Tu sustii ca ai mai putin.
Te cred pe cuvant.
rolling on the floor

| Mădă0611 explică (pentru ioana1988):

Pai parca tu nu aveai par, deci nici natia ta. Ai putea sa te impusti unde oamenii normali au creier. smug

| ioana1988 a răspuns (pentru Mădă0611):

Cauta in DEX ce inseamna natie.

| Mădă0611 explică (pentru ioana1988):

O, dar vai, iar faci pe inteligentul. Stiu ce inseamna, natie suna a injuratura, de aceea am folosit cuvantul, ca prea inteligent te crezi. puppy dog eyes

| Mădă0611 explică:

Ma gandeam ca raspunzi rolling on the floor, te crezi prea inteligent ca sa nu mai zici ceva.
Cum probabil esti acelasi specimen de mai sus (caruia i-am mai zis ce a zis Aristotel: "Wise men speak when they have something to say, fools speak because they have to say something") sau suferiti de aceeasi boala psihica, fara misto o sa iti explic, asa ca la aia retardati (nu e jignire). In intrebare scrie "link postat de doamne doamne pe facebook", adica l-am vazut, am ras, si am vrut sa citesc si parerile crestinilor, asta 1, 2, am zis apoi "Vad ca de barba nu spune nimic" de unde probabil, cum va lipseste creierul, ati dedus ca as avea eu, unde ma refeream la barbati, ca doar femeile sunt criticate in articol, dar crestinii, printre care si tu (sau voi), nu o duc prea bine cu ganditul, nu stiu ca de fapt epilatul e un moft, daca era la moda parul, nu mai putea sa zica ala ca dumnezeu a dat par ca oamenii sa isi acopere corpul. puppy dog eyes

| Kaleo a răspuns (pentru Mădă0611):

Infectia vine de la faptul ca te stergi invers... M-am gandit ca e bine sa stii de ce te doare, daca tot ti se rupe de altii.

Nu mai basi pe gura, muceo, oricum tu nu citesti nimic cu atentie! big grin

| Mădă0611 explică (pentru Kaleo):

Hopa, a revenit inteligentul care nu are nimic de zis, dar zice si el ceva, sa confirme ca Aristotel avea dreptate. Aha, de asta ai lipsit, ai fost la doctor sa vezi ce e cu durerea aia, asa zi, nenica, ma gandeam ca te-a vizitat tanti cu coasa, iubeste batranii.

Nu citesc cu atentie ce "zice" aia ca tine, si va simt, dupa miros.

| Kaleo a răspuns (pentru Mădă0611):

Probabil ca ar trebui sa nu ne mai mirosi zonele alea ale corpului. Asa nu ne vei mai simti dupa miros si vei evita sa ai buzele maro... happy

| Mădă0611 explică (pentru Kaleo):

Vaaaaaai, saracu' mosulica, te-ai gandit mult sa basesti asta pe gura, observ. Nu, nu era vorba de zonele alea, oamenii prosti put, asa put ei. Sunt uimita si foarte speriata, credeam ca ai atins deja apogeul prostiei, se pare ca nu smug, continua, dar scrie mult, ma cam plictisesc...

| LittleLady a răspuns:

De unde au mai scos-o si pe asta? Numai tampenii in ziua de azi.