| doctorandus a răspuns:

Numai imbecilii cred ca energia se masoara in Watti. Celor care cred ca energia se masoara in W sau kW ar trebui sa li se anuleze dreptul de vot, pe motiv de retardare mentala.

| Mădă0611 a răspuns:

Vrajeala partea cu 20 de watti. Imagineaza-ti 2 magneti si legatura dintre ei, ca un fir, no, in momentul in care schimbi unul dintre magneti, chiar daca se atrag, deci apare iar firul ala, nu mai e acelasi fir, asa e si cu constiinta noastra, care e doar energie electrica generata de neuroni, pe care tot ei o folosesc pentru a comunica intre ei, in momentul in care murim, acea energie (legaturile) dispare, dispare constiinta noastra, in rest, "In fiecare univers exista cate o "varianta" posibila a fiintei noastre, care traieste diferit de noi." nu vad cu ce ne-ar incalzi, ca nu suntem noi, nici macar clona ta nu ar gandi ca tine.

| Lizzu a răspuns:

Si eu cred in asta.
Nu incetam sa existam dupa.
Corpul fizic, trupul, ramane in dimensiunea asta si dispare, dar corpul spiritual, adica constiinta si tot ceea ce noi suntem se transforma in alta dimensiune.
Asta imi spune mie vocea interioara si mereu imi va spune.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Dupa statistici 20 miliarde de oameni aproximativ au trait si au murit pe pamant. Cine nu crede in Dumnezeu nu are cunostinta exacta in nimic, pentru ca intelepciunea omului n-a depasit intelepciunea lui D-zeu.un om sau multi n-au putut crea un fir de iarba sau o furnica oameni au ajuns dupa parerea lor la cele mai inalte culmi ale stiintei si tehnici dar, nu pot elimina de pe pamant boala, suferinta, neintelegerile dintre oameni, asuprirea omului de catre om, criminalitatea, violenta ura dispretul, imoralitatea sexuala si moartea.Moatrea este opusul vietii pedeapsa de la D-zeu peste pamant din cauza ne ascultari primei perechi de oameni.D-zeu ne promite ca v-a eradica moartea si pacatul la vremea hotarata., vrei mai multe informatii despre acest subiect i-a legatura cu MARTORI LUI Iehova care se vor bucura sa_ti impartaseasca din cunostinta lor printr-un studiu biblic gratuit la domiciliul tau

| ɴιcoleтα a răspuns:

Sunt de acord cu ce scrie.
E dureros sa pierzi pe cineva de langa tine, dar eu cred ca a plecat in alta dimensiune laughing