| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.evz.ro/......90423.html

Păreri?

11 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Din cite vad eu stiinta in ultima suta de ani a reusit sa rezolve cam toate problemele. Avem riuri curate poti chiar sa bei apa din ele, ba din contra unde iese dimbovita din Bucuresti poti sa te duci cu paharul si periuta de dinti, sa te speli cu apa ei cristalina.Din contra riurile sunt pline de pesti care se misca alene pe sub apa si mor de batrinete Aerul prin marile orase este la fel de pur ca cel respirat la munte Din contra speciile de lighioane se prasesc mai ceva ca iepurii Planeta albastra este plina de viata Ba chiar ma minunez ca expertii de mai sus au uitat sa remarce, ca stiinta a rezolvat cam toate "bolejnitele" si oamenii au reusit sa depaseasca 120 de ani si din cite ii vad arata ca niste flacai. Pai numai niste,,,,,,, iau ca pe un hap ce spune "comunitatea oamenilor de stiinta " Poate oamenii de stiinta au chiorit si nu vad in jurul lor cum se alege praful de planeta numita Pamint. Parca era filmata in direct din satelit cum se topeste calota glaciara, este meritul stiintei ca vedem acest film, dar topirea calotei uita sa ne spuna ca este un dezastru si se datoreaza stiintei, scuze progresului tehnologic Cind au descoperit ADN-ul se jurau pe masa si tasu ca vor sterge de pe fata pamintului toate bolile si va aparea un om perfect genetic dar ciuciu.Cu banii cheltuiti pentru o amarita de particula puteau sa planteze 2 miliarde de pomi si era mult mai bine.

| Allrc24Orthodox a răspuns (pentru Urzi23):

Tot respectul pentru acest comentariu. Ai subliniat perfect mocirla in care se scalda stiinta cu tot progresul ei tehnologic.

| valentingb a răspuns:

Curiozitatea ne defineste.
Pasul urmator este gasirea unei metode de a inmagazina energia produsa la coliziunea dintre materie si antimaterie, ca sa nu ne mai bazam pe petrol.

| doctorandus a răspuns (pentru valentingb):

Iar antimateria se obtine greu, cu multa cheltuiala de energie si se pastreaza si mai greu (nu e cum ai vazut in filmul dupa cartea lui Dan Brown). Nu? Uraniu se poate extrage din sol, dar nu si antimaterie.

| doctorandus a răspuns:

Ai postat la o rubrica gresita. Particula lui Dumnezeu n-are legatura cu Al-de-sus, cu exceptia cazului in care crezi ca el a creat toate particulele.

| RAY a răspuns:

Stiinta isi demonstreaza din nou ipotezele prin dovezii nu basme

| martzian a răspuns (pentru RAY):

Tu stii despre ce este vorba si ce s-a "demonstrat" pana acum, prietene?

| RAY a răspuns (pentru martzian):

Pierd timpul cu tine, ma duc sa-mi aduc pisica sa vb cu ea

| martzian a răspuns (pentru RAY):

Eu doar intrebam. Inteleg ca nu stii. O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Urzi? mai vino pe aci cu comentarii din astea.sant adevarate si ne plac. unora.

| werewolfbruno a răspuns:

De la tehnologie o sa murim! ne auto distrugem! era muuuuuult mai bine cand traiai in padure! daca aveai o boala venea un shaman si CHIAR te vindeca! dar acum...