| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.mesagerulsperantei.ro/explicatii-biblice-desp re-iad/

Am urmarit si eu aceasta pagina. Spuneti-mi este adevarat ce scrie pe site-ul acesta?

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut. Tot ce scrie acolo este Biblic, deci ADEVARAT.

| Helper07 a răspuns:

Foarte adevarat. Dar de ce trebuie sa-ti spunem noi daca este adevarat? Omul a adus argumente si citate biblice drept dovezi.

| xerxes1 a răspuns:

Doar un idiot ar crede asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Spam ieftin

| Irinel15123532 a răspuns:

Da, pare un site adventist, in mare parte este ok, dar cel mai sanatos este sa citesti tu noul testament, nu te alimenta mereu de la sursa a doua, ci alimenteaza-te de la prima sursa, cea principala, noul testament, biblia, citeste-o tu, si Dumnezeu te va calauzi intr-un mod impresionant.

| Ephraim a răspuns:

Absolut tot ce e de la Dumnezeu e adevărat, iar tu fiule de Tată, trebuie să știi că pe Tatăl îl găsești în inima ta, acolo este Templul Lui; El de asemenea îți poate răspunde și prin Biblie, atunci când nu ai încredere deplină în altele (site-uri, cărți, străini; poate chiar nici prietenii și familia nu te impacă sufletește!) Însă chiar și acum, de te-ai pune în genunchi, în orice colț al lumnii ai fi, cum poți tu, când poți tu, roagă-L pe Iisus să îți arate calea adevărată, caci Iisus este calea iar Tatăl Adevarul. Iar Duhul Sfânt este ceea ce îți trimite Tatăl, atât de repede, încât numai cu gândul citind asta și aprobând El este te aude, și așa cum tu dorind în mintea și inima ta, el îți ofera ceea ce ai cerut. Căci Tatăl Nostru Cel Din Ceruri spune: "Cere și ți se va da" El îndată îți trimite Duh Sfând, având asta nimic rău nu te atinge din afară, căci ești în brațele Lui. Dumnezeu este Tatăl, Fiul și Duhul Sfând. El te-a creat, ești toată minunăția Lui și te iubește mult?

| danut a răspuns (pentru Ephraim):

TU spui: "pe Tatăl îl găsești în inima ta", "Căci Tatăl Nostru Cel Din Ceruri","ești în brațele Lui"
Lamureste-ma Tatal este in inima, in cer sau te tine in brate?"

| Ephraim a răspuns (pentru danut):

Este peste Tot, e
El este infinit.

| danut a răspuns (pentru Ephraim):

Sa intelegem ca Dumnezeu ocupa tot spatiul?

| Ephraim a răspuns (pentru danut):

Desigur. Noi nu il putem vedea asta, dar El este.

| danut a răspuns (pentru Ephraim):

Si atunci noi unde mai stam?

| Mircea08 a răspuns:

Adevarat este numai si numai ce scrie in Evanghelie. Nimeni nu are de unde sa stie mai mult decat scrie in Evanghelie. Ma refer aici la adevaratii crestini nu la cei care spun ca sunt crestini, dar au ca invatatura dogma bisericii din care face parte

| Ephraim a răspuns (pentru danut):

În brațele Lui (toată lauda fie asupra Tatălui) dacă ne rugăm și ne dorim asta din toată inima.
Știu că poți să înțelegi asta scumpul meu frate. Nu nega asta, nu pune nod în inimă, ci vestește cuvântul Tatălui din toată inima ta bună!

| Meme10Memu a răspuns:

Adevarat sau real e doar ce e in mintea ta. Si o minciuna e ceva real chiar daca e doar in mintea ta. Orice iti imaginezi e real.