| anonim_4396 a întrebat:

Http://www.youtube.com/user/NouaDreaptaTV?feature=watch
Hai crestinilor, va indemn sa va inrolati in armata lui Iisus.
Sa ucidem toti tiganii, evreii, masonii, ungurii, homosexualii (maxim spune-i lui Dumnezeu sa se grabeasca cu vindecarea daca nu vrei sa fii executat, hehe), ateii si toti pacatosii.
Just trolling, ce parere aveti de nebunia asta?
Tu ca crestin ti-ai dori sa fii cetateanul unei dictaturi crestine?
Ne intoarcem la ars oamenii pe rug din cate se pare.

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Domnul Isus nu instiga la ura si violenta.

| Mădă0611 a răspuns:

Http://i.imgur.com/dU0GS.jpg
Unde minte nu eeeee, nimic nu eeeee. Astia nu sunt aia de racoleaza raperii cu venele sparte si creierul terci?

| Wøodenpints a răspuns:

Ăștia de la noua dreaptă mi se par cei mai idioți oameni din univers.

| HueyFreeman a răspuns:

"Comments are disabled for this video." Nici nu ma asteptam la altceva.

| Kalla a răspuns:

NU.
Hitler omoara evreii si tiganii si restul.Mult atei de pe TPU au zis ca sunt de acord cu Hitler deci sunteti de acord u cele mai groaznice omoruri din lume.Hitler uraste crestinii.In citatele sale spune mereu ca trebuie eliminati.Voi vreti evreii morti.Eu respect homo si evreii.Mai putin tiganii dar si voi urati tiganii.Si homo.Era un ateu mai de mult care spunea ca el este ateu dar uraste homosexualii.

| anonim_4396 explică (pentru Kalla):

Hitler nu a facut nici bine dar nici nu pot spune ca a facut rau, daca Hitler nu traia noi eram acum in al doilea razboi modial.

| anonim_4396 explică (pentru Kalla):

Deci numai Stalin a omorat evrei?
Ma refeream in principal la Legionari care se aseamana foarte mult cu Noua Dreapta.
YOGYtheGENTLEBEAR Daca nu te duce, nu te duce, asta e.

| Kalla a răspuns (pentru anonim_4396):

Stalin? Ce treaba are Stalin?
Aia care omoara nu sunt crestini.Gandhi a spus: nu putem sa ne oprim din al iubi pe Dumnezeu doar pentru ororile facute in numele Sau.Deeeci...

| anonim_4396 explică (pentru Kalla):

Imi cer scuze, ma refeream la Hitler dar am citit comentariul lui YOGY si am scris Stalin din greseala.
Despre Hitler spuneai tu.
Stiai ca si antonescu a dat ordin sa macelareasca pe evrei nu?
http://ro.wikipedia.org/wiki/Masacrul_de_la_Odesa
"Antonescu, s-a adresat miniștrilor: „Așa că vă rog să fiți implacabili, omenia siropoasă, vaporoasă, filozofică nu are ce căuta aici.Cu riscul de a nu fi înțeles de unii tradiționaliști care mai pot fi printre dv., eu sunt pentru migrarea forțată a întregului element evreu din Basarabia și Bucovina, care trebuie zvârlit peste graniță. Veți fi fără milă cu ei. Nu știu peste câte veacuri neamul românesc se va mai întâlni cu libertatea de acțiune totală, cu posibilitatea de purificare etnică și revizuire națională. Dacă este nevoie, să trageți cu mitraliera. Îmi este indiferent dacă în istorie vom intra ca barbari. Îmi iau răspunderea în mod formal și spun că nu există lege. Deci, fără forme, cu libertate completă"
Oricum nu prea cred ca ai inteles rostul intrebarii, Noua Dreapta cica sustin o idee si nu o miscare politica dar cand vor primi putere in fata oamenilor primul lucru pe care il vor face este de a instaura o Dictatura crestina si vor incepe un alt holocaust impotriva masonilor, evreilor si altor natii de pe teritoriul romanesc.
Nu voiam sa bat de data asta cu ura inspre Dumnezeu numai ca acesti adepti o iau razna si devin extremisti, habotnici care ard oamenii pe rug si ii masacreaza pe oricare sunt impotriva lor chiar daca Dumnezeu nu le-a spus sa actioneze.(Oricum Dumnezeu nu spune nimic nimanui niciodata dar na.)

| LegionarulRoman a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca s-a declansat Holocaustul s-a declansat impotriva crestinilor... In cadrul populatiei slave au murit incomensurabil mai multi oameni decat evrei.Ce mai grav? Sa zici:urasc evreii sau urasc rusii(si alte popoare slave)? Raspunsul e evident...

Pe cat esti de rau intentionat...esti si prost intentionat(de parca ai fi citit o care legata de treaba asta in viata ta).

Recomandari:

Nicolae Paulescu-"Spitalul, Coranul, Talmudul, Cahalul, Francmasoneria"

Aceasta carte m-a facut sa ma scarbesc de aceasta natiune mega-rasista numita evrei/evrei (care acum un secol-si proababil si acum inca practicau sacrificiul uman)cat si de formatiunea "masonerie".

Mihai Eminescu-Chestiunea evreiasca

Reprezinta o seria de articole ale gazetarului Eminescu pentru care a trebuit sa plateasca cu viata.Articolele n-au nici o doza de ura...ci pur si simplu arata REALITATEA din acel secol, incat evrei erau populatia majoritara in Moldova.

Mihail Sturdza-Romania si sfarsitul Europei.Amintiri din ţara pierdută Romania anilor 1917-1947

http://www.scribd.com/......-1917-1947

Cea mai buna carte citita despre perioada 1917-1947. Mihail Sturdza face parte din faimoaa familie de domnitori Sturdza, fiind Ministru de Externe(scurta vreme). Adevarul(prin documente si destainuiri) despre miscarea legionara(altfel decat ti-o imaginezi tu si corifeii atei de pe acest site), despre regele Mihai, despre Carol II si multe altele.

Atat am avut de zis.

P.s: wikipedia este unul din cele mai neprofesioniste site-uri de informatii din lume (evidetn..folosit tot de neprofesionisti). Nu cred ca evenimentele dintre 1930-1947 pot fi tratate pe "wikipedia".De asemenea..autorii citati imi cam inspira neincredere.Adica de ce sa faci o carte care comemoreaza Holocaustul(100 % cu cifre umflate) si sa nu faci una despre mortii din timpul comunismului in Romania, despre traderea regelui Mihai care a dus la capturarea a 160.000 de militari romani de catre sovietici si trimisi in lagare....sau o carte despre masacrele slavilor facute de Stalin.

Cu o parte din articolul de pe Wikipedia sunt de acord. Spre exemplu: "Evreii v-au furat pamanturile". Dupa cele citite nu mai incape nicio indoiala...

| anonim_4396 explică (pentru LegionarulRoman):

Evreii sunt oameni la fel ca tigani si ca romani.
Unii aleg sa fie iudei, altii sunt parte din elita, altii sunt interesati de alte lucruri, filozofii, pictura, ETC.
Este rasism si oamenii astia sunt in stare sa arunce copii impreuna cu parintii lor in lagare si sa le dea foc de vii pentru ca s-au nascut evrei.
Si daca evrei faceau sacrificii umane crestinii ardeau pe rug alti crestini si pe pacatosi.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru anonim_4396):

DA,sunt si multi evrei crestini.Eu ma refer la evreii care se ghideaza dupa Talmud.Crede-ma... evreul de rand a fost lasati in fata, in timp ce magnatii si evrei de seama in marea lor parte au scapat toti(i revedem in zilele noastre-un exemplu Beny Steinmetz, actionar la RMGC si implicat in scandale internationale).Te-as surprinde daca ti-as zice ca evreii erau mai bine tratati in lagarele comuniste? Multi evrei (undeva la 70%)si-au atras pe buna dreptate antipatia si ura oamenilor(mai ales in Evul Mediu, dar si in secolul 19-20).

Bei,tu te referi la romano-catolici pe care eu nu i consider crestini, ci inchinatori la Papa.Treaba lor daca ei isi ardeau proprii enoriasi. Evrei nu se ucid intre ei(cei care respecta Talmudul), insa urasc de moarte neamul crestinesc, obisnuind sa faca sacrificii umane ritualice din randul pruncilor crestini(vezi cazurile de disparitie din sec. 19) sau chiar a fecioarelor. Una e sa faci masacre in interiorul poporului tau...alta e sa faci cu alte popoare.

"Este rasism si oamenii astia sunt in stare sa arunce copii impreuna cu parintii lor in lagare si sa le dea foc de vii pentru ca s-au nascut evrei. "

Ai intalnit vreodata pe unul din ei ca sa te pronunti? Una e sa protestezi si sa arati adevarul si alta e sa "i arunci in gropi" si sa-i "masacrezi".

"Unii aleg sa fie iudei, altii sunt parte din elita, altii sunt interesati de alte lucruri, filozofii, pictura, ETC. "

straight face Inseamna ca esti foarte prost informat.In proportia cea mai mare,toti evrei astia "filozofi,elita... etc"(vezi cati evrei sunt sefii bancilor mondiale) sunt cu totii mozaici(vezi Henry Kissinger, David Rockfeller si familia, vezi vechea familie Rotschild, chiar si Karl Marx). Toti fara exceptie(excluzand evreul de rand, desi si aici poti gasi exceptii ..destul de munte) urasc crestinismul, iar scopul lor final este distrugere(evreii aducand si bolsevismul ateu).

| KristalPop a răspuns:

Da, bineînţeles, Noua Dreaptă, un grup de oameni, presupus inteligenţi, care cică au luat şi ei la puricat Biblia şi alte scrieri şi au ajuns la concluzia că singura cale de a opri apocalipsa/pe Satan/Justin Bieber este să fie o armată de creştinopaţi (wait for it), care să fie şi antrenaţi în arta pistolului, puştii şi toate cele. De când religia instigă la violenţă şi la genocid (oh wait, Cruciadele)?
Noua Dreaptă nu reprezintă voia tuturor creştinilor, cum nici PZ Mao Zhe Dong (argumentabil cel mai mare criminal din istoria recentă a omenirii) nu reprezintă voia tuturor ateilor. Noua Dreaptă e o formaţiune politică extremista ce va ajunge să aiba din ce în ce mai mult suport din partea populaţiei şi asta din cauza incompetenţei democrat-socialismului de astăzi (cum s-a întâmplat în Grecia, de Golden Dawn, partid neonazist, a preluat puterea; şi aşa ca o notă personală, tot ce ţine de socialism este un căcat cu C mare). Sunt ateu. Mă oripilează Noua Dreaptă. Scuzaţi-mi expresia, dar sper să ardă toţi din cadrul mişcării în focurile Iadului. Din păcate, nu va fi aşa deloc. Şi încă o dată, ce fac nişte retarzi nu reprezintă voia majorităţii. Câţi creştini aţi văzut voi ieşind pe stradă să omoare vrăjitoare în ultima vreme? Niciunul? Exact. Dacă partidul era islamist în schimb, ai fi putut face astfel de corelaţia cu religia în sine. Majoritatea musulmanilor sunt jigodii retrograde.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Ce legatura are clipul tau cu credinta, invitatia ta are legatura cu crestinii adevarati? Suntem noi judecatori, in locul lui Dumnezeu? Le-am dat noi viata, tiganilor,ungurilor homosexualilor? Dumnezeu ne-a chemat la iubire la pace si la lucrarii excelente,pe oameni din toate natiunile,din toate partile sociale,si dintre cei ce stau prost cu moralitatea si iubirea fata de semeni, nu la lucrurile satanice, si ura, violenta, crima, politica, mandrie si prejudecata.Crestinii adevarati nu traiesc in partide politice, inhoarde militare, nu practica razboiul. Deci crestinii falsi practica lucruri ce sunt o uraciune inaintea lui Dumnezeu.Ce alege omul irational aia are. Sau, tu cui ii apartii? Ce scop are viata ta?

| anonim_4396 explică (pentru PorumbRodica1965):

Indemnul meu era o caterinca si nicidecum ceva real.
Cum este drept Dumnezeu cand iti spune sa nu judeci ca sa nu fii judecat?
Ti se pare o judecata dreapta asta?
Viata fiului meu asa o voi face, il invat sa nu judece vreodata pe cineva si il pun sa isi ataseze cateva bombe la brau dupa care il trimit in supermarket. Kaboom Baby.
Acesta ajunge la judecata si nu va fi judecat, va ajunge in rai copilu care a ucis cativa oameni in supermarket, cum ti se pare judecata asta?laughing
Este drept faptul ca Dumnezeu a trimis un nevinovat ca sa fie batut in locul vinovatilor?
Nevinovatul ia bataie si vinovatii in rai, judecata corecta?
N-are nici un scop viata mea in afara societatii noastre de oameni.

| LordBolton a răspuns:

Niste fanatici care se plictisesc in acasa.

| LegionarulRoman a răspuns:

Chiar nu stiu ce e rau in Miscarea NouaDreapta.Promoveaza idei foarte bune(eu fiind crestin, daca tu esti ateu si esti de acor...treaba ta): anti-homosexualitate,independenta Romaniei fata de straini(adica neatarnare), fara regionalizare, fara Rosia Montana, fara fracturare hidraulica, anti-masoneria.Cat despre evrei...ei vizeaza controlul pe care acestia il exercita asupra lumii.

Zice cumva ca o sa-i omoare? Alti au voie sa-si faca tabere...ei nu.

@Wøodenpints

Lasa ca nici tu i faci cinste Pamantului,\.S-ar putea sa gasesti oameni care au citit mai multe carti de cat ai citit tu in viata ta. S-ar putea sa ma insel...dar nu prea cred.

| milan9 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Referitor la o exprimare de mai sus,
Numele folosit de "martori" NU este o pronunţie SCRIPTURISTICĂ (deoarece EVREII N-AU PRONUNŢAT NICIODATĂ "Iehova".

Este important a nu se confunda iniţialele YHWH întâlnite în Vechiul Testament (pe lângă alte 5000 de expresii referitoare la Dumnezeu) cu pronunţia greşită "Iehova" ("Iehova" fiind o variantă ciudată de vocalizare în engleză, inventată arbitrar prin îmbinarea dintre consoanele ale unui nume pierdut (Y-H-W-H) şi vocalele(!) altui nume (Adonai) - o compoziţie deci, cel puţin ciudată...).

| milan9 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Cât despre mişcare, nu cunosc multe despre ea, dar ni se pare că tinde spre violenţă, spre oarecare derapaje...

| LegionarulRoman a răspuns (pentru milan9):

Eu am rude care sunt in aceasta miscare.E o miscare crestin-ortodoxa care prezinta adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai Staline, de unde-ai mai aparut si tu ma?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rasiti-homofobi-retardatii si ignoranti atat pot spune despre asa-numita "Noua Drepta"

| sempreinvolo30 a răspuns:

Cele mai mari porunci din Biblie sant acesteasadMatei 22:37–39) El i-a zis: „«Să-l iubeşti pe Iehova, Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu toată mintea ta». 38 Aceasta este cea mai mare şi cea dintâi poruncă. 39 A doua, asemenea ei, este: «Să-l iubeşti pe aproapele tău ca pe tine însuţi».
Daca instigi la ura, violenta si crima NU ESTI CRESTIN.

| puscahoreangaion a răspuns:

Saracu de tine! te crezi highlander

| 名無しん a răspuns:

Eu unul sunt ateu, dar care este problema voastra? Fiecare cu credintele lui, nu cumva D-zeu ala al vostru va zicea sa nu urati alti oameni sau sa nu ii ucideti? Vedetiva de treaba voastra iar noi de a noastra. Si ca tot vorbim de "ars" si venind vorba de foc aici, nu va jucati cu focul ca aveti sanse de 99, 9% sa va ardeti.