| GalinaBlanca a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=hMMGMtGTHn8 Asta e inca o dovada ca exista Dumnezeu!;)

19 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Dar cu ceva nou nu mai veniţi şi voi,că ăsta deja este penibil şi arhicunoscut.
Şi am si o explicatie pentru asta. Mucegai. Peretele era umed,avea mucegai,deci nu a ars. Faptul că era acelaşi pe care era pus o icoană, este doar o simplă coincidenţă, şi trebuie să fii bătut in cap să vezi mai mult de atât.

Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Mucegaiul poate fi făcut şi pe un singur perete,cel care nu este aerisit.
Problema voastră,creştinilor,este că nu vreţi să vedeţi dovezile şi să ascultaţi argumentele logice. Dacă un ergument,oricât de logic şi coerent este împotriva a aceea ce crezi tu,îl etichetezi din start ca fiind greşit, şi refuzi să-ţ iscoţi capul dintre buci ca să vezi lumea aşa cum este ea.
Încearcă să-ţi dai foc la casă, şi să vezi dacă ard toţi pereţii. Cristi202 a încercat, şi i-au ars şi icoanele.

| PreaSfintitu a răspuns:

Mi-ar place sa iti arda si tie casa si tot ce ai, si sa ramai decat cu o icoana, sa vezi atunci dovada de la bunul si iubitorul tau zeu.

| GusWaters a răspuns:

Sa mori tu,daca nu este semn?! Nu mai veniti cu propagande ieftine de genul cristosilor inscriptionati pe mere sau in buturugi,icoane plangacioase, sau căcaturi din astea, pentru ca nu sunt dovezi ale existentei creatorului tau narcisist si infatuat.Peretele acela putea foarte bine sa nu fi avut nicio icoana pe el,fara sa arda,aceasta fiind pusa ulterior. Dumnezeu va exista in opinia mea,cand se va arata in toata "splendoarea" lui, nu cu semne din astea patetice, demne de prostit prostii.

Răspuns utilizator avertizat
| GusWaters a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Nu va exista aceasta "Judecata" de care zici tu, e un subiect fantezist.Mereu voi avea curaj sa-mi zic parerile direct, ca nu-s ipocrit.

| ExXify50 a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Vaii vai te crezi desteapta? crede-ma ca nu va exista nicio judecata

| Coconutz a răspuns:

Si daca nu ardea casetofonu era un semn de la Optimus prime ca exista transformers.

| ExXify50 a răspuns (pentru Coconutz):

Asta e foarte amuzanta laughing

| OOOLEOOO a răspuns:

Cu toate certurile voastre.mie mi se pare un lucru frumos ce s-a intamplat in acea casa, dar sunt de acord cu cea ce spune deliadaniela in referitor cu inchinarea la icoane:

„Să nu-ţi faci chip cioplit, nici vreo înfăţişare a lucrurilor cari sînt sus în ceruri, sau jos pe pămînt, sau în ape supt pămînt. Să nu te închini înaintea lor, şi să nu le slujeşti; căci Eu, Domnul, Dumnezeul tău, sînt un Dumnezeu gelos, care pedepsesc fărădelegea părinţilor în copii pînă la al treilea şi la al patrulea neam al celor ce Mă urăsc; şi Mă îndur pînă la al miilea neam de ceice Mă iubesc şi păzesc poruncile Mele"

Orcum in casa aia s-a intamplat un lucru frumos big grin

| ExXify50 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Da asa e s-a intamplat un lucru foarte frumos ca i-a ars casa ai dreptateeee.huooo daca exista d-zeu nu cred ca ardea casa sa fim seriosiii ce naibi

| OOOLEOOO a răspuns (pentru ExXify50):

Ma refeream la faptul ca icoana nu a fost arsa de flacari happy

| ExXify50 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Uuauuu mai bine ardea icoana aia si nu casa oamenilor aia mie mi sau parut destul de amarati. unde era d-zeu? aa era plecat, se ocupa sa le mearga la alti bine

| OOOLEOOO a răspuns (pentru ExXify50):

Nu totul tine de casa ta de lucrurile tale un lucru material nu are nici o valoare pentru un om cu suflet curat nici aurul nici petrolul,cel mai valoros lucru este fericirea,si dimpotriva oameni aia nu le-a mai ramas nimic din casa doar icoana,dar au fost fericiti cand au vazut acest lucru (Daca te uiti bine la clip)

Orcum ar fi nu avem de unde sa stim.

vad ca ai chef de certuri pe TPU, eu nu ma bag te las sa te certi cu tine insuti, Dar ai grija sa nu-ti faci prea rau happy

| ExXify50 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Vaii vai asa e daca ai decat fericire ai totul cat cretinism pai si ce mai mananci fericire pe fericire? si ma cert cu cei care nu stiu sa gandeasca si nu am cum sa ma cert cu mine fiindca eu gandesc nu ca alti.trageti glontul meritii!

| DeliaDaniela a răspuns:

Fi serioasa... eu cred in d-zeu, dar asta e o dovada penibila! de fapt, ma corectez... nu este o dovada! In plus, esti tu convinsa ca reportajul asta nu e fake?
oricum... chiar daca ar arde toate icoanele din lume, d-zeu tot ar exista! si sincer, fara sa jignesc pe cineva, cu ce il ajuta pe d-zeu ca oamenii se inchina la un chip cioplit? oare nu era o porunca care ne interzice acest lucru?
un simplu desen nu demonstreaza nici ca d-zeu exista nici ca nu exista!

| Andrei7520152 a răspuns:

Dupa cum judeci cred ca ai 14 ani sau ceva... Acei oameni si'au pierdut casa, ti'e ti se pare ceva minunat? Asta e ca intimplarea aia mai morbida cu avionul, cand un 747 se prabuseste, mor 400 de oameni, dar supravietuieste un copilas si VAIII Doamne, e o minune. Dzeu l-a salvat, laudat fie numele Lui, e un bun Dzeu! ummm da, dar au murit 400 de oameni! Aceasi logica si aici; tu vezi o icoana neatinsa de flacari. Foarte tare. Eu vad o tragedie. Oamenii aia si'au pierdut casa. mi'ar placea sa vad cum o arzi tu cu 'minunile' astea daca tu ai pati asa ceva vreodata.

| LaraClarice a răspuns:

Waaw...uimitor

(Http://www.ptroa.co.il/petition/ semneaza si da-o mai departe)