| iwillwin a întrebat:

Https://m.facebook.com/....../story.php
Ce părere aveți? Creștinii spun că oamenii pățesc lucruri rele datorită faptului că nu se apropie de Dumnezeu. Dacă există un Dumnezeu acolo atunci sper sa ard în iad decât să fiu de partea lui, faceti-va 2 cruci si treceți peste

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Crestinii spun lucruri trăznite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi arata nimic linkul, poate postarea a fost stearsa.
Normal ca, crestinii afirma ca cei ce se departeaza de "dumnezeu" au parte de rau ca sa sugereze suferinta care exista ca fiind din vina ateilor, gnosticilor, agnosticilor si a tuturor care stiu care-i treaba cu religia crestina, de parca crestinii ar avea vieti perfecte.
Un "Dumnezeu" exista cu siguranta, dar este si mai sigur ca acel Dumnezeu nu este ala crestin, deci n-o sa ajungi in niciun loc inventat de crestinism unde o sa "suferi pentru eternitate".

| TabletaSB a răspuns:

Daca tu crezi, si nu exista - nu ai pierdut Nimic; dar daca nu Crezi, si Exista - ai pierdut TOTUL.