| Steregoi a întrebat:

Https://m.mediafax.ro/......n-17562224

"Agresorii trebuie să ştie că riposta Rusiei ar fi inevitabilă", a declarat Vladimir Putin, citat de agenţia Associated Press.

"Doar dacă devenim convinşi că există un atac iminent asupra teritoriului Rusiei, iar acest lucru se întâmplă în câteva secunde, abia după aceea noi am lansa un atac de ripostă. Această situaţie ar fi o catastrofă mondială, dar vreau să subliniez că noi nu putem fi cei care o iniţiază, deoarece noi nu avem conceptul de atac preventiv. Noi am fi victimele unei agresiuni şi am merge în rai ca martiri", iar cei care au iniţiat agresiunea "vor muri fără a avea timp măcar pentru a se căi", a spus Putin.

Ce puteți spune? Putin e credincios?

Răspuns Câştigător
| Romanul86 a răspuns:

Putin vrea să fie cum erau țarii ruși. Țarii Rusiei în general erau credincioși pentru că ei au încreștinat Rusia, Siberia și Alaska prin măsurile lor relogioase și politice.

2 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

"noi nu avem conceptul de atac preventiv"- cred ca aici are dreptate. In orice caz, nu Rusia a schmbat peste 45 de guverne in lume in ultimii 50 de ani, ci Statele Unite.

Răspuns utilizator avertizat