| Inferno a răspuns:

Post hoc ergo propter hoc.

| Donsavas a răspuns:

Natura își urma ciclul firesc si oamenii s au gandit sa se roage. Meteo știe cu câteva zile înainte dacă plouă iar in stirea ta se roagă în aceeași zi cu apariția ploii. Puteau sa si parieze pe tema asta, nu doar sa se roage.

Răspuns utilizator avertizat
| m1dn1gh7 explică (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru ce nu e penibil sa te rogi?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Urmatorul presedinte al SUA va fi o femeie neagra.
Al 50-lea va fi un japonez nascut in state.
Putin va muri impuscat peste 2 ani si 7 zile.
Avionul in care se afla Kim Jong-Un se va prabusi in timp ce se va intoarce din Singapore.
Regina Angliei va trai pana la 122 de ani.

Daca nimeresc macar 3 din astea devin profet? NU! Sunt doar probabilitati, exact ca ploaia aia.