| anonim_4396 a întrebat:

Https://youtu.be/d0A4_bwCaX0 ce parere aveți?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da, e o reacție ce o au toți creștinii asupra unui non creștin.Ei cred ca idioții că dacă cineva nu e de acord cu invenția lor spirituală, și anume persoana Dumnezeu, este malefic, iar tot ei ca idioții cred că provocând diavolul(care tot o invenție de-a lor!) vor reuși să-l biruie, astfel persoana Dumnezeu o să-i mântuiască și o să-i ducă-n raiul lor(mă-si de oameni primitivi cu mintea-n 'chisă).
Nu o dată am avut discuții deschise tot de credincioși întru' domnu pe această temă, iar reacția lor când au aflat că nu am treabă cu prostiile lor doxice drepte au avut aceeași reacție agresivă.Ce poți spune decât că creștinii suferă de paranoia și primitivism spiritual, dar realizează inconștient că un non creștin le este superior, că un non creștin poate fi oricând mult mai creștin ca un creștin-ortodox român(care de fapt e un creștin rebel) dar știe și cum să-ii fie superior lui.
Această chestie subconștientă, este valabilă în special celor ce au fost învățați să creadă-n persoana Dumnezeu, ei har n-având despre ce este și în ce cred, ei ca oițele doar cred și asemeni maimuțelor reproduc tot ce văd de la alții, în loc să-și folosească capul, că de asta îl au, nu numai ca să nu le ploaie-n gât!

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mai exact vrei să știi părearea despre atești? Nici o părere fiecare are dreptul să creadă sau să nu creadă în Dumnezeu.

| Blexistroni a răspuns (pentru OnuOnulică):

Părerea despre reacția creștinului

| OnuOnulică a răspuns (pentru Blexistroni):

Păi dacă nu crede în nimic e clar că e ateist. Nici o urmă de îndoială. Oricum chestia cu *să demostrezi cuiva că există sau nu Dumnezeu* a devenit doar pentru cei care chiar nu au ce face cu viața lor.

Răspuns utilizator avertizat