| Narfundo a întrebat:

I-am simtit prezenta, ma tulburat intr-o noapte in care nu aveam somn si ma intorceam de pe o parte pe alta.Atunci m-am concentrat si am simtit o legatura si am comunicat prin telepatie "ca de se va arata si-mi va face ceva,voi accepta cu bucurie,caci toate vor fi intru pacatu meu si voi deveni mai bun, mai credincios, odata ce voi vedea semnele existentei raului si atunci am fost lasat in pace, dar diavolul ma lucreaza diferit acum.Cauta sa ma atraga din nou in pacatul dragostei, in pacatul placerii,altfel nu explic visele cu fata asta care mi-a fost draga odata si diavolul stie ca daca ia chipu ei are influenta asupra mea.O visez si in noapte cand ma scol si dimineata, ma simt ca in paradis.Simt si o mare influenta negativa si deprimanta totusi.Simt ca e vorba de o miciuna.De ce visez o femeie pe care nu am vazut-o de ani? Ce sa-i spun diavolului ca sa nu ma mai pacaleasca si cu asta?

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

a dat hentai-ul in tine...

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sper că faci trolling.
Dacă da, ar fi de bun simţ să anunţi lumea, ca să nu-şi piardă timpul.

| Narfundo explică (pentru NOname):

Daca nu ai asemenea experiente e de inteles sa crezi ca fac trolling.Eu nu am timp de asa ceva.O seara buna

| doctorandus a răspuns:

Daca nu esti troll, recomand un consult psihiatric.

NOname
| NOname a răspuns:

A, Mental, eşti tu deghizat? E clar!

Până la urmă ai consultat vreun psiholog?

| Narfundo explică (pentru NOname):

Nu NOname.Acestea sunt trairi interioare si in realitate sunt exact ca vecinul tau care te saluta si zambeste mereu politicoswinking.Sa nu crezi ca sunt un dereglat.Defapt in societatea asta murdara am sa-ti arat o gramada de oameni bolnavi cu adevarat care merita psihologi si ce zici tu.

| Narfundo explică (pentru doctorandus):

Inca o gluma de genu asta si ai ignore.Asta inseamna ca intrebarile mele nu vor mai fi vazute de tine.Nici raspunsurile celorlaltiwinking.Asa ca calmeaza'te cu psihologii tai

| Scarbo a răspuns:

Eu visez femei pe care nu le-am vazut niciodata.

| Mikhtarian a răspuns:

De spus n-ai ce sa-i spui ca nu te asculta.
Ci doar sa lupti si sa incerci sa nu mai cazi asa usor.
Nu trebuie s-o mai accepti pe ea, dupa care diavolul, caci prin ea lucreaza diavolul, asa cum ai zis tu.
O seara buna.

| ROvarsatoru a răspuns:

Te rog sa-mi raspunzi

Ai auzit o fata cu voce de barbat
Sau o femeie pe cal
Sau ai vazut ca pe canapea se asezase cineva un spirit te rog sa-mi raspunzi si o sati arat ceva dar te rog sa nu faci ceva gresit

| Thunderstruck a răspuns (pentru Scarbo):

Fals! Nu poti visa oameni pe care nu i-ai vazut niciodata.

NOname
| NOname a răspuns (pentru Narfundo):

Mental, dar nu e musai să fii bolnav psihic (deşi, mai mult sau mai puţin, mai toţi suntem) ca să consulţi un psiholog. Doar cred că te-ar ajuta să-ţi pui ordine în gânduri, ar avea răbdare (fiind plătit să aibă).

Cât despre vise, au legătura directă cu inconştientul tău, nu cu diavolii - personaje imaginare.

Dacă în sinea ta tânjesti după dragoste, plăcere, acea femeie, e firesc să ai şi unele vise de aşa natură. Nu e nimic paranormal sau rău, e perfect uman. Restul e doar imaginaţia ta, superstiţii, autosugestie...

Încearcă să devii măcar un pic mai realist. Atunci vei avea şanse să-ţi recapeţi liniştea şi coerenţa.

| doctorandus a răspuns (pentru Narfundo):

Nu era o gluma, vorbeam din pacate foarte serios. Ganduri ca "dar diavolul ma lucreaza diferit acum.Cauta sa ma atraga din nou in pacatul dragostei, in pacatul placerii" sunt fie de calugar pe care l-a tampit prea mult post, fie de om care si-a pierdut capacitatea de a gandi rational. De ce ar fi dragostea un pacat? In crestinism Dumnezeu e definit ca dragoste: "Chiar dacă aş vorbi în limbi omeneşti şi îngereşti, şi n-aş avea dragoste, sunt o aramă sunătoare sau un chimval zăngănitor. Şi chiar dacă aş avea darul prorociei şi aş cunoaşte toate tainele şi toată ştiinţa; chiar dacă aş avea toată credinţa, aşa încât să mut şi munţii, şi n-aş avea dragoste, nu sunt nimic. Şi chiar dacă mi-aş împărţi toată averea pentru hrana săracilor, chiar dacă mi-aş da trupul să fie ars, şi n-aş avea dragoste, nu-mi foloseşte la nimic." Diferenta dintre eros si agape este mult exagerata.

| Crâstoşelul a răspuns:

M-a *

Faci la mişto? Dacă nu, îţi recomand un psiholog.

| Miauti a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ba da!

| ErrorFound a răspuns:

Ti-e dor de ea prostule.
Auzi, pacatul placerii...

| Seba2013 a răspuns:

Este normal ce ti se intampla.
Daca visezi cu fata care ti-a fost draga nu este pacat grav.
In Leviticul 15:16, 17 Dumnezeu pedepsea aceste lucruri asa cum pedepsea relatia sexuala in casatorie.
Avea unele restrictii, dar nu era un pacat grav, pentru ca APAREA INVOLUNTAR.
Iar daca iti place, si vrei, este un semn bun, este ca si cum i-ai multumi lui Dumnezeu pentru ca a facut femeia.
Dar ai grija ca Satan stie despre instinctul acesta, si se poate folosi de el.
Dumnezeu vrea ca pe masura ce ne matrurizam, SA NE CONTROLAM ACESTE SENTIMENTE.
Cand suntem copii mici, ne pisam pe noi, pentru ca nu putem controla.
Dar pe masura ce ne maturizam ajungem sa ne controlam.
Vad ca atitudinea ta, este sa ajungi sa controlezi acest instinct, Dumnezeu te va ajuta pentru ca asta vrea si el (1 Tesaloniceni 4:3, 4).

| Scarbo a răspuns (pentru Thunderstruck):

Serios? Ai zis o mare prostie. Intereseaza-te despre vise, ok?

| M25M a răspuns:

Dragul meu, visele sunt rodul inconstientului unde acolo zac dorintele, fricile, motivatiile ascunse ale fiecaruia, care reies la suprafata in procesul somnului. Nu vorbim aici de Diavol sau de Dumnezeu ci de psihic. O dorinta a ta inconstienta este cel mai probabil acea de a o vedea pe fata care ti-a fost draga, teama de care dai dovada in postarea ta este un sentiment constient probabil suferind in trecut dupa aceasta.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Scarbo):

Era o gluma, asa am citit pe un site retardat, de genul 8fact. Nu ma intereseaza absolut deloc visele.

| Narfundo explică (pentru ROvarsatoru):

Prima.vocea de barbat.De vreo 2 ori am patit.

| Narfundo explică (pentru NOname):

Da sunt foarte linistit Noname nu te gandi la mine ca-s agitat ca un posedat in flacari.Incer ca sa gasesc o explicatie spirituala la unele din trairile mele adolescentine.La urma urmei as putea la fel de bine sa nu le bag in seama ca oricum nu le am mereu. Apropo de psihologi, etc.Imi e scarba de ei.Nu vreau sa aud de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ai atatea cunostie mergi la biserica, cauta un preot de incredere ca, acum toti sticlisti sunt preoti. spune i ce ai scris aici si vezi ca e posibil sa ai si legaturi facute. nu visezi tam-nesam pe cineva nevazut de atata timp. ochii care nu se vad se uita. mergi si da acatiste, tin post si rugaciune. zi buna.

| RuxandraBianca a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ba da. poti. si eu visez oameni, in general baieti pe care nu i-am vazut in viata mea.

| ROvarsatoru a răspuns (pentru Narfundo):

Bine, uite mie teama sa nu te influenteze filmuletul nu e deocheat dar e o persoana care are intr-un fel ce patesti si... daa nu vreau sa iti schimbi ceva esential dar fata a scapat la sfarsit mergi la biserica de foarte multe ori si discuta cu preotul si de fata cu voce de barbat s-ar putea sa stie el. ok scuze ca nu iti arat filmuletu

| Narfundo explică (pentru anonim_4396):

Ce-s alea acatiste? Nu stiu sa dau.Ma inveti?

| Narfundo explică (pentru ROvarsatoru):

Arata filmuletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jalnica poveste.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Rade diavolul de tine si mia atre daca incerci sa comunici cu el.Ma refer ca diavolul niciodata nu te va lasa in pace, cauta pe toti sa-i infunde tot mai tare-n WC, n-o sa ajute niciodata.Parerea mea e ca ar trebui sa ingori toate astea cay de mult si daca te pune sa visezi o fata care-i problema? Incerca sa ignori.Nu-i problema.Altii chiar ar vrea vise din astea si nu reusesc sa le obtinalaughing