| yoren a întrebat:

Ia spuneti dragi enoriasi, cati copii ati mai mancat?
https://postimg.cc/75zw5bp9

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Pe toti, enoriasule.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dumnezeu i-a avertizat in Lege, in Deuteronom ca daca nu asculta de poruncile date in Lege pentru ei, le va retrage protectia lui, vor fi asediati si batuti de dusmanii lor si in timpul asediului vor ajunge atat de disperati si infometati incat vor incalca legea care le cerea sa nu ucida si vor ajunge sa isi manance propriii copii." In stramtorarea si necazul in care te va aduce vrasmasul tau, veu manca rodul trupului tau, carnea fiilor si fiicelor tale" Deutrronom 28 : 53

| ania a răspuns:

2 Imparati 6 e exact una din aceste situatii"" Ben Hadad imparatul Siriei, strangamdu-si toata armats a asediat Samaria.In Samaria a fost o foamate atat de mare si o stramtorare atat de mare incat..." ( 2 imparati 6 - 25) a avut loc scena de canibalism.
Biblia nu aproba tot ce relateaza.

| CostinAlamariu a răspuns:

Care e scopul acestei intrebari? Forumul asta e pentru intrebari serioase, nu mistouri ieftine. Dacă TPU ar fi un site serios si ar avea admini seriosi ti-ar sterge intrebarea si ti-ar bloca accesul la site.

| yoren explică (pentru CostinAlamariu):

Aha cele mai serioase, si fanaticilor ca tine le-ar intinde covorul rosu sa va raspanditi molima de dogma... adevarat? foarte adevarat si corespunzator cu psihologia voastra "schizotica".
Scopul intrebarii e sa va aduca la realitate dogma prost compusa si dezolant ilogica, acum a inteles si capsorul ala idilic pe care-l sustii cu niste muschi trecuti prin evolutie prin selectie naturala?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru yoren):

De ce ma faci fanatic? că am perceput întrebarea ta ca pe o glumă răsuflată? Nici macar nu stii ce religie am. Si ce legatura are asta cu dogma crestinismului? E doar un misto ieftin, nu un argument serios.