| passenger a întrebat:

Ieri am facut spiritism cu o prietena care a venit la mine. De fapt nu era spiritism in adevaratul sens al cuvantului,nici nu aveam tabla d-aia, am aprins cateva lumanari si gen rugam spiritele sa vina (faceam misto mai mult). Dintr-o data cheia care era bagata in iala usii a cazut straight face Si sunt sigura ca era bine bagata. A fost de la spiritism? Ce alt motiv putea sa fie?

Răspuns Câştigător
| Louuder98 a răspuns:

Nu vei fi, stai calma ca doar faceam si eu putin misto.
Si nu mai crede ca tot ce zboara se si mananca ca astea-s doar aiureli.

20 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa nu mai faci niciodata asa ceva.Nici nu iti dai seama cat este de periculos sa deschizi usa celui rau in viata ta.

| cristi202 a răspuns:

La cit de grave sunt lucrurile, eu nici in gluma nu as face asa ceva. Sper sa fii fost doar o gluma, insa daca vreuna dintre voi, prin viata voastra aveti o portita de intrare a sufletului deschisa, nu va trece mult pina ce veti vedea ca spiritele va poseda. Si nu e de dorit. Poate sa nu iti mai placa nimic, te trezesti ca ti-e frica din nimic, ca nu mai ai pace in suflet, ca toate merg deandoaselea in viata ta, ai probleme de concentrare, ti se rup relatiile, faci gafe de zile mari, desi inainte nu faceai. Intr-un cuvint, viata ta ia o turnura nasoala. Daca va fi asa in urmatorul timp, poti fii sigura ca spiritismul facut in gluma e de vina.
Iar daca chiar e adevarata faza cu cheia, atunci s-ar putea ca chiar ai dat de probleme serioase.
Sa nu mai faci niciodata chestia asta. Daca vrei sa duci o viata normala. Daca iti arde de distrus propria si singura-ti viata, care poate fi atit de frumoasa, fa-o. Insa regretele mai apoi vor fi amarnice.

| Inferno a răspuns:

Nu stiu ce tot va bagati in toate rahaturile.

| OOOLEOOO a răspuns:

Ce frumos spiritismul! Insa ai grija sa practici ritualuri de protectie inainte sau, eu sfatuiesc sa detii orgoni (pietre bazate pe forta orgonica)
Din punct de vedere paranormal daca flacara de la lumanari s-a miscat intr-un mod ciudat a fost prezent ''ceva'' daca nu, nu....Asta este unul dintre motive pentru care se folosesc lumanarile si nu un becuri electrice.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Pff, eu cred ca asta e o prostie.

| danay72 a răspuns:

Trebuie sa fi foarte atenta pentru ca poti intra in legatura cu demonii, iar Dumnezeu dezaproba spiritismul.Deuteronom18:10-12

| mrjohanys a răspuns:

Ce face plictiseala din om

| Thunder a răspuns:

Cea mai naspa chestie care se poate intampla intr-o sedinta de spiritism e sa iti cada cheia, mai ales daca stii ca era bine bagata. Bai, iti dai seama ce ai facut?!?!? Tu esti vinovat pentru apocalipsa. In locul unde a aterizat cheia se deschide un portal catre alta lume. Ai grija, de acolo pot iesi asa numitii spirito-samurai care iti pot reteza si putinii neuroni care ti-au mai ramas dupa ce ai inceput sa crezi in toate prostiile astea.

| ania a răspuns:

După mine nu e inofensiv să glumești cu lucrurile astea. Spiritele subordonate lui satan dau târcoale oamenilor oricum și dobîndesc putere asupra multora prin neiertare, resentimente, vicii, diverse păcate da dacă le mai și chemi... Poți să fii protejată de ele doar dacă îți dăruiești sufletul Mântuitorului, îți ceri iertare pentru că le-ai chemat îi spui lui Dumnezeu că renunți la cuvintele pe care le-ai spus.E posibil să fii căzut cheia din cauza lor.Mai bine cheamă-l pe Dumnezeu să te viziteze, prezența Lui e cea mai mare plăcere pe care o poate experimenta omul pe pământ.

| Mădă0611 a răspuns:

Ai pus-o... de mamaliga. :-s
Cu ce se ocupa copiii in ziua de azi, apoi ti-e mila de ei cand ii vezi la stirile de la ora 5.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca-l rogi pe Dracu sa vina crezi ca se lasa mult rugat, el vine numaidecat. In gluma daca iei niste pastile care nu stii ce efect au crezi ca-ti dauneaza?

| Miauti a răspuns:

A dat orcii in voi! vine dracu si te rapeste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va mananca in scoica? va jucati cu focul? va veti arde fara sa va dati seama, asa in joaca.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Imi pare rau pentru tine draguta insa adevarul este ca vei fi bantuita de acum incolo!
Pregateste-te pentru ce este mai Rau!

| passenger explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Serios? Nu ma speria te rog. Cum adica voi fi bantuita? :-s

| Louuder98 a răspuns (pentru passenger):

Nu vei fi, stai calma ca doar faceam si eu putin misto.
Si nu mai crede ca tot ce zboara se si mananca ca astea-s doar aiureli.

| Maomau a răspuns:

Daca nu a fost o coincidenta atunci inseamna ca a fost un fenomen de tip poltergeist, adiga unul care n are nimic cu spiritele mortilor ci cu energia "psi" pe care ati avut-o voi in acel moment.

| kira30 a răspuns:

Jυsтℓσяγ, ba din contra, spiritismul exista. Este dovedit de Biblie si de unii cercetatori. NU EXISTA fantome. EXISTA demoni.

| RisenLight a răspuns:

laughing) Mas rade cu curu de ce poti crede si tu dar tio zic totusi in fata. Daca in momentu ala unu se caca pe el desi nu il scapa era de la spiritism sau de la fasole frecata? laughing

| Louuder98 a răspuns:

Eu am auzit multe despre spiritism,si de astea, pentru linistea ta mai bine te-ai duce la preot sa iti faca o dezlegare, am auzit ce a patit o fata din cauza spiritismului, si a fost la biserica pentru dezlegare, ca sa nu mai pateasca nimic.

| TomaSorinel1974 a răspuns:

Te-ai jucat jucat dar s-ar putea sa te arzi incet cu incetu nu ti-ai dat seama ce ai facut