| Anisoara961 a întrebat:

Ieri mama a spalat haine si a fost sarbatoare, iar acum vrea sa isi ceara iertare de la Dumnezeu. Ce rugaciuni ar fi bune?

Răspuns Câştigător
| reihiuke a răspuns:

Daca e facuta sincer, orice marturisire este buna. Dumnezeu asculta oricum, nu are nevoie de formule speciale. Poate marturisi aceasta si la spovedanie, pentru iertare, daca crede ca o ajuta.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca a crezut in chestiile astea de ce a mai spalat? serios acum? a spalat sa ramana bine spalat

| Mikhtarian a răspuns:

Dumnezeu nu e rau cu, copiii sai.
Daca nu a stiut,nu e nici-o problema.
Daca a stiut,poate sa se roage simplu,si cand mai vede un batranel pe strada, o femeie saraca, sa-o ajute, Dumnezeu o va ierta pentru tot, nu-ti fa griji.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu se bucura cand gresim, daca ne cerem iertare din inima si incercam sa nu mai facem acea greseala.Dar in Biblie nu spune nici unde de aceasta sarbatoare.

| robby212 a răspuns:

Stai linistita... Dumnezeu nu este absurd! Spune-i sa faca rugaciunile seara, dimineata, sa mai ajute cate un om (batran, bolnav, copil sarac), sigur isi va rascumpara pacatul.
Nu cred ca e un pacat pentru Spovedanie, dar se poate, spune-i ca poate sa il spuna la Spovedanie.
Se va simti ok, sunt oameni care fac mult mai rau...

Numai bine!

| Krokodil a răspuns:

Ahahahahah

| milan9 a răspuns:

Regretul și mărturisirea sinceră sunt bine primite de Dumnezeu. Reprezintă măsura de sinceritate pe care Părintele Ceresc o așteaptă de la noi!