| RAY a întrebat:

Iisus a avut liberul arbitru oare? daca numai era crucificarea lui numai exista crestinismul

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

Din context reiese ca a avut, cel putin daca luam Biblia add literam ne spune ca Iisus se putea opune usor arestari daca voia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne închinam şi noi la Mahomed, ce era să facem? Nu poţi nici să stai aşa, să nu te închini la nimic.

| AlexSalling a răspuns:

Ai dreptate la faza cu "Nu ar mai fi existat crestinismul daca Iisus nu ar fi fost crucificat", dar la asta cu liber arbitru, nimeni nu poate stii, doar da cu presupusul.