| zabolfx a întrebat:

Iisus Hristos facea cruce?

10 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

El este Cel care Si-a facut CEA AI MARE CRUCE: aceea de pe Golgota!
Imaginea mainilor Sale intinse pentru a-i imbratisa pe oameni este sinonima cu jertfa din iubire pentru oameni...

| Holiday a răspuns:

I-au facut altii una, ghinionul lui ca a trait atunci, daca traia acum doar ajungea printr-un spital de psihiatrie...

| sublime89 a răspuns:

El si-a facut "cruce" o singura data in viata, chiar la final cand a fost rastignit pe una. Si-a facut cruce cu tot corpul. laughing

| AirănMeidăn a răspuns:

da, cand se uita in oglinda
hahaha

| zabolfx explică (pentru AirănMeidăn):

Sunt curios ce specimen se ascunde in spatele monitorului astuiasad
Daca vrei sa raspunzi, raspunde si tu serios nu la misto ca astea-s glume de **** crede-ma ...mai bine lasa-te, fa altceva numai nu mai raspunde aici pe site-ul asta ca ma seci.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru zabolfx):

of ok asa voi face... pentru ca da, pe internet trebuie sa fii foarte serios si respectuos etc etc si sa iei fiecare idiot in serios!

| Lămâie00 a răspuns (pentru zabolfx):

A fost chiar amuzanta gluma

| Alcyon a răspuns:

Cum sa-si faca cruce? laughing Crestinismul a aparut dupa rastignirea lui Iisus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,desi crucea este un simbol crestin, fiind simbol infrageri mortii, caci prin moartea lui Hristos, iadul a fost biruit. Crucea a inceput sa fie folosita dupa inaltarea lui Iisus in timp decatre crestini.

| Dendoris a răspuns:

Si nu numai cruci, mai face si reinvieri, ridicari la cer, vin din apa, tot ce iti pofteste inima.