| DeeaDeutza141 a întrebat:

Iisus Hristos spune:"Voi Ma numiti:-Imparat si nu-mi slujiti
-Cale si nu umblati cu Mine
-Lumina si nu Ma vedeti
-Viata si nu ma doriti
-Perfectiunea...dar nu ma cautati
De ce Ma chemati si nu faceti cele ce va spun?"
Ce parere aveti? Voi Il iubiti pe Iisus Hristos? Ii slujiti? Il cautati? Il vedeti? Il doriti? Faceti cele ce Ii sunt placute Celui Ce si-a dat viata pentru noi?

Răspuns Câştigător
| shizzle a răspuns:

IL iubesc enorm...dar cei ce il iubesc cu adearat nu considera niciodata ca il slujesc destul. Insa eu ii ofer inima mea lui, iar el o va vindeca!

| DeeaDeutza141 explică (pentru shizzle):

Ce dragut...asa este...

5 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Nu il iubesc dar nici nu il urasc, nu am de ce sa il slujesc, nu-l vad nu inteleg de ce l-as dori si nu actionez din prisma rasplatii divine.

| killer212121 a răspuns (pentru M25M):

Atuncice esti? ateu?

| Zenit313 a răspuns:

Iisus a fost un tamplar foarte intelept, care a fost zeificat in Consiliul de la Niceea din 325.

Nu avem nevoie de Dumnezeu ca sa fim oameni buni happy

| tinerelul a răspuns:

Unde zice Iisus astea? Spune mi unde ca sa nu te trec la mancatorii de rahat turcesc. DE OBICEI CAND CITEZI CEVA SPUI SI SURSA