| AvalohAlyn a întrebat:

Il considerati Tata,Parinte,Fiul lui Dumnezeu care s-a intrupat,Imparat,Rege, Creator(!)Mantuitor,"Mielul"lui Dumnezeu pe Iisus Hristos (sau Christos) nascut in Nazaret si crucificat in Ierusalim la Golgota?
Eu sincer DA!
Voi?
De ce?

9 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Da! El este Imparatul Marii, Slavit fie in veacul veacului.

| AvalohAlyn explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.Crezul este sa nu uitam Simbolul de Credinta, ca un ''act'', angajament pentru Creator.Dar trebuie sa si practici credinta.Doamne ajuta!

| Alphawolf a răspuns:

Tu esti... amuzant!

| AvalohAlyn explică (pentru Alphawolf):

E bine ca iti starnesc zambetul.Totusi,te declari ateu convins? Sau esti agnostic?

| Alphawolf a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Absolut totul trebuie sa aiba o explicatie rationala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut DA!

| Mikhtarian a răspuns:

Iisus Hristos,cand ma gandesc la acest nume imi vine in minte doar bunatate, iubire, blandete, pace si toate sentimentele omenesti bune.
Iisus Hristos este cu adevarat Mantuitorul Nostru, ii multumim Lui pentru sangele varsat.

Răspuns utilizator avertizat
| Essencest11 a răspuns:

Cu mana pe inima DA!