| Vieruema2005 a întrebat:

Îl cunoașteți voi pe cel care a venit în lumea aceasta că noi toți să fim ertati și spălați prin sintele sfint că mai apoi trăind cum a trăit el sa avem viața veșnică

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Isus e această persoana. Important e să ascultăm și să învățăm cat mai multe despre el și Dumnezeu. Ioan17:3

| mentholinks a răspuns:

Eu sunt acela.

| xerxes1 a răspuns:

Asa zic cei care se ocupa cu indoctrinarea.
Dar eu nu-i cred.

| Mclaren12 a răspuns:

Il cunosc. Am auzit ca nu exista. Observ ca ai doar 12 ani, cine te-a chinuit cu indoctrinarea religioasa?

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Cu sigurantă Biblia este cartea adevăraților crestini,prin intermediul ei,invatam, că aşa poti primi,, viata vesnică ", daca asimilezi cunostinta exactă, despre Dumnezeul Atotputernic, si despre Fiul Său unic nascut, Isus Cristos. (Ioan 17:3)! (Ioan3:16)!

| drutzix a răspuns:

Ai omorat limba romana sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz nu este sectant, ci este Ortodox. Calea, Adevarul si Viata: Hristos!

Răspuns utilizator avertizat
| CinevaAnonimă a răspuns:

Este vorba de Domnul nostru Iisus Hristos, Dumnezeu Fiul, Mantuitorul.

| Alfred0703 a răspuns:

Daca nu am avea relige, nu ar exista Jihadul si prostiile lui. Concluzie: din cauza religiei si a prietenilor vostri imaginari am ajuns unde suntem. Daca nu exista prostia asta, ne-am fi dezvoltat de 100 de ori mai mult, deoarece din 1100-1700, cand a fost la moda religa, noi nu am descoperit mai nimic.

| Golyat18 a răspuns (pentru Alfred0703):

Da ma, da ce-i si mai rau, i ca nici amu nu santem luminati

| YessWey a răspuns (pentru Alfred0703):

"Cand a fost la moda religia..."? Ce vorbesti?
Voi trebuia sa va vedeti de ale voastre nu sa dati vina pe religie.
Religia nu s-a implicat niciodata in descoperirile voastre.
Concluzie: Voi mereu dati vina pe religie pentru ca sunteti invidiosi pe cei ce cred ( ca voua va ie greu). Descoperiile voastre nu o sa va aduca linistea.