| Butterfly02 a întrebat:

Imi dati va rog cateva idei despre ce legatura are apa cu religia?
eu am gasit uramtoarele: apa de botez, aghiasma, arca lui noe si potopul, transformarea apei in vin, poseidon, raul styx
va rog mult. e urgent

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Preotii se spala la c*** cu apa.
Funda?

| sprezero a răspuns (pentru xerxes1):

Da, ai fundă, bravo!
Ai atins apogeul de babuin, ești regele!
Închinăciuni!

| xerxes1 a răspuns (pentru sprezero):

"Ai atins apogeul de babuin, ești regele!"
Spusa de unul care se inchina la spiridusi invizibili suna distractiv.
De ce esti asa de frustrat, spiridusul nu s-a aratat azi?
Dar in dragoni crezi?

| sprezero a răspuns:

Apa este unul dintre cele patru elemente primordiale: pamânt, apa, foc, aer.
Iisus se identifica cu toate elementele care întrețin viața, nu doar cu apa.
Apa însă, pentru om, are un rol curățitor și de viață dătător, că nu poți trăi fără apă, corpul uman e trei sferturi apă până la urmă.