| BaiatuBlanao a întrebat:

Imi e frica de judecata de apoi. Ca tot se vorbește de coronavirusul asta, in judetul meu deja sunt oameni infectati si mi-e frica sa iau si eu. Mie frica ca cumva sa mor, pentru ca voi ajunge in iad. Sincer sa fiu, sunt un crestin cu numele, dar mi-e greu sa neg ca voi fi judecat dupa moarte. Deși am 12 ani, am facut lucruri pe care sincer nu le pot expune aici, lucruri ce imi ofera imposibilitatea de pocainta. Sunt pierdut, sufar luni intregi de depresie, cum ca as vrea sa imi iau sufletul. Respir aerul degeaba, fiindca sunt o persoana ce nu merita sa se fi nascut. Chiar daca m-as pocai, mi-ar fi greu sa renunt la poftele mele. Oricum, nu știu ce sa fac, voi ce imi spuneti sa fac?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai daca te simti deprimat sa consulti un psiholog. Lasa aburerile cu biserica, nu sunt pentru copii

| Meme10Memu a răspuns:

Sa nu-ti fie frica.

| Digikey a răspuns:

Si daca zic ca zeul biblic era un mancator de rahat unde ajung?
Crezi ca ar trebui sa ma spovedesc?

| Algo098 a răspuns:

Eu care nu cred in povesti, zic ca nu ai de ce sa-ti faci probleme. Coronavirusul are efecte negative mai puternice in functie de varsta. Cu cat esti mai tanar, boala provocata e mai usoara. 12 ani e o varsta la care severitatea bolii e printre cele mai reduse.
Care e parerea mea despre iad, rai: Nu exista nici iadul, nici raiul. Asa cum Dz-ul atotstiutor, iubitor si atotputernic ajuta omul cat traieste (vezi spitalele pline si multimea oamenilor in nevoie pe care nu-i ajuta acest Dz fantoma), tot asa acest Dz invizibil ii va darui omului o viata vesnica plina de bucurii. Asa ca trebuie sa iti vezi de viata ta pe care o ai, ca alta nu va mai fi si ca sa fii mai linistit, incearca sa faci numai lucruri bune.

| Irinel15123532 a răspuns:

Urmareste-le te rog

https://www.youtube.com/watch?v=Nxv74DFbjdc&t=23s

https://www.youtube.com/watch?v=VgEnPPwMGZQ&t=9s

Cere-i Lui Dumnezeu mantuirea, spune-i tot ce ai facut si tot ce simti, te iubeste si vrea sa te intorci la El, te asteapta cu bratele deschise

| GicaGigekGica a răspuns:

Marturiseste pacatul tau lui Iisus si promite-i ca nu vei mai pacatui in felul acesta iar el te iarta. Trebuie sa vii sincer si sa ii spui ce simti si ca ai pacatuit printr-o rugaciune personala

| DuckDodgers0 a răspuns:

Mergi si spovedeste-te