| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce inseamna sau la ce s-a referit Psalmul 56 prin?

7. Ei trag nădejde să scape prin nelegiuirea lor:
doboară popoarele, Dumnezeule, în mânia Ta!

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Pai ai intelege ce scrie in acel verset daca ai avea POSIBILITATEA sa CITESTI TOT psalmul dar se vede ca este greu cu CITITU sau tu obisnuiesti ca atunci cand CITESTI un articol oarecare sa INTELEGI tot articolul citind DOAR randul al saptelea? rolling on the floor

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru danut):

Crede-ma ca am citit acel verset de la cap la coada dar la fraza a saptea nu m-am prins si de aceea am intrebat, voiam o explicatie ca sa inteleg tot.

| danut a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Citeste TOT capitolul n u doar un verset.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru danut):

Daca nu te superi sa ma ajuti si la asta https://www.tpu.ro/......-15-scrie/

| Celcestietot a răspuns:

Se referă la faptul că, vrea, ca Dumnezeu să distrugă acei oameni păcătoși care îl hărțuiesc, iar acei oameni de ar fi posibil să scape nevinovați, inocenți, în ciuda faptelor făcute. Când spune „doboară popoarele, Dumnezeule, în mânia Ta!", face referire la tot răul pământesc care este în viață.