| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Imi poate spune cineva pilda s-au povestea vietii Parintelui Arsenie Boca de la A la Z?

Răspuns Câştigător
| ThyDoom a răspuns:

Poftim aici. Nu cred că stă nimeni să-ți scrie.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Arsenie_Boca

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru ThyDoom):

Da frate dar aici e cam putin ma asteptam sa imi dai un site mai bun care e mult mai detaliat cu mai multe informatii asta daca nu te superi please.

| ThyDoom a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Scrie pe google Arsenie Boca și vezi dacă găsești vreun site care oferă mai multe detalii. Eu n-am găsit, dar nici n-am stat să caut prea mult. Cred că ce-i pe Wikipedia este suficient.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru ThyDoom):

Ok iti multumesc Dumnezeu sa aiba grija de sufletul tau.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu cred ca a avut o anume pilda, ci doar ne-a spus sa fim buni unii cu altii, sa Il ascultam pe Dumnezeu etc si ne-a mai spus de pe vremurile de pe urma. El a fost genul de om care dorea o uniune a omului cu Dumnezeu. Asta ne-a cam spus per total, asa a fostwinking.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Eu cand m-am referit la pilda voiam sa spun povestea vietii lui da la A la Z.