| adelinstica a întrebat:

Imi trebuie bacul ca sa devin popa?

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Trebuie ca sa te poti inscrie la Teologie. Bafta!

| Mădă0611 a răspuns:

Bineinteles, pentru ca iti trebuie facultate.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, iti trebuie si facultate

| Felys a răspuns:

Pai popii trebuie sa fie destepti sa pacaleasca prostii sa le urmeze spusele

| iurii75 a răspuns:

Cînd eram mic, îmi plăceau poveștile populare. Nici odată însă n-am întîlnit ca popa să fie personajul pozitiv, doar negativ( cel mai des -lacomi). Interesant că Ion Creangă, care a învățat de popă îi cataloghează la fel, el chiar scrie: gură de lup, obraz de scoarță și pîntece de iapă îi trebuie cuiva ca să fie popă. Și astăzi situația e asemănătoare, cu greu poți găsi un popă pe care oamenii săl vorbească de bine, majoritatea îi descriu la fel ca Ion Creangă.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru iurii75):

Ion Creanga a fost diacon.
Tu esti un sectant.
Intelegi cum sta treaba?

| iurii75 a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Nu este ceva nou ca creștinii să fie numiți sectanți, în secolul 1 li se aducea aceiaș acuzație. Dar Isus a spus că înțelepciunea este dovedită dreaptă de lucrările ei și orice pom este recunocut după roadele lui

Răspuns utilizator avertizat
| angus35 a răspuns:

Iti trebuie bacalureatul ca sa dai la facultate.La liceul teologic de la mine din oras nimeni nu a picat la bacalaureat.

| bogdan1004 a răspuns:

Da..caci trebuie sa urmezi Facultatea de Teologie

| IulianDornianu61 a răspuns:

Hai sa-ti zic una tare :
O alta gravida a povestit ca **** i-ar fi spus ca, daca intra in ***** de Craciun, n-are incotro si va fi nevoita sa pierda acest moment, pentru ca e vremea ****** la mall.

| AnnaMaria27 a răspuns:

Normal!
Trebuie sa ai obligatoriu 12 clase+ examenul de bacalaureat.
Toate acestea sunt valabile pentru orice facultate buna si cu pretentii! happy

| Cosmin_Banu_1997 a răspuns:

Mor de ras! rolling on the floor