| AvalohAlyn a întrebat:

In 2000 a fost SANSA cea mai mare a României când a candidat Vadim Tudor intrând în turul II împotriva lui Ion Iliescu iar românii nealegandu-l pe Vadim Tudor că președinte au ratat marea șansă de a face lege și ordine în tara asta și de a readuce corupțis,hoția și mafia din Romania. Vadim se știe că era un altfel de politician decât toți ceilalți iar românii nu l-au apreciat că politician alegandu-i pe urma pe Iliescu 2000, Băsescu 2004-2014 și Iohannis, toți 3 și guvernele lor corupte și bazate pe interesele personale fiind cauza principala pentru care înjuri tu acum Romania,o țară frumoasă,valoroasă dar cu conducere și administrație națională și locală coruptă și cu un sistem de sanatate,de educație și judiciar la pământ și niște Ministere ale Muncii și ale Finantelor slab dezvoltate și nu in ultimul cetățeni fara educație și cultură și școală pasionați de alcool,tigari,manele,distracții fara limita,scandaluri,bătăi,violență,păcănele, bătut nevestele și copii și cu afinitate spre puțină muncă sau chiar ajutor social luat pe nedrept.Romania a pierdut șansă imensa și irecuperabilă de a fi lege,ordine,dreptate și corectitudine in tara asta prin nealegerea lui Vadim Tudor că președintele României acesta fiind un om extrem de cultcsi inteligent dar mai ales care lupta pentru dreptate,își iubea cu adevărat țara și era total anti corupție,anti-mafie,anti hoție, anti smecherie și anti interlopi și mafioți promițând că va face lege și ordine în tara și mai ales că toți infractorii din Romania vor ajunge până închisoare.Mare om,mare politician,o legenda,pe care cum am zis românii nu au știut să îl aprecieze cu adevărat niciodată facandul nebun,așa e in tara asta sunt considerați nebuni cei ce strigă și lupta pentru dreptate și anti mafie și sunt apreciați cei care sunt diplomați dar corupți tocmai pentru că stiu sa mimeze politica,buna intentie in politica și diplomația dar în realitate sunt niste hoți,corupți și infractori sau cel putin niste demagogi și numai în interesul propriu adică salariul baban de deputat,senator,primar,ministru, prim-ministru sau presedinte.Nu te mai plânge de Romania că e o țară de căcao ci plângete că are conducători de rahat,căci Romania,valorile ei,cultura,tradiția,peisajele,oamenii( unii dar destui),patrimoniul întreg,patrimoniul cultural,orașele,munții,satele,câmpiile,Marea,Dunarea și toate localitățile ei și bogățiile ei fac din ea, o țară frumoasă.Latina.Crestina.Romanica și europeană cu niste valori care totuși sunt chiar ..umaniste și frumoase,de preț și mai ales profund creștine provenind dintr-un creștinism care a modelat,marcat și influențat toată Europa și U.S A dar mai ales provenind de la Iisus Hristos,persoana care a modelat și influențat,marcat, transformat și imbunat întreaga umanitate de 2000 de ani încoace și care rămâne un reper extrem de important și acum fiind persoana cea mai influenta și cunoscuta de pe Pământ sau Terra și asta doar pentru simplul fapt că a fost și OM și Dumnezeu și învățătura lui a promovat iubirea,dragostea,pacea,iertarea,ajutorarea celor săraci și în nevoie,vindecarea și ajutorarea bolnavilor și nu în ultimul rând nematerialismul,limitarea consumerismului și condamnarea sau o oarecare nemulțumire pentru afacerile mari și afacerism, Acum vreau să îți mai spun un singur lucru:Iisus Hristos este DUMNEZEU.Acesta e Adevărul creștinismului.Dumnezeu să binecuvânteze Romania,românii de pretutindeni și toți oamenii de pe aceasta planeta Terra sau Pamant sau Urantia inclusiv pe tine și pe familia ta.Iisus oricum va reveni conform Bibliei și va aduce mai întâi distrugere,sfârșit de lume și necaz pentru păcătoși și cei ce îl susțin pe Antihrist și apoi vor învia toți morții din tot timpul umanității pentru Judecată Universala și Finala a lui Iisus Dumnezeu,unde drepții vor primi Paradisul alaturi de Dumnezeu Iisus pe Pământul și Cerul Nou (Universul nou) creat dupa sfârșitul lumii iar păcătoșii vor primi moarte veșnică.In Pământul și Cerul Nou (Universul Nou) creat de Dumnezeu Iisus care se va numi Paradis nu vor mai exista pentru oameni nici suferința,nici boala,nici răutate,nici lipsuri,nici păcat,nici lacrimi ci numai bine,bucurie,fericire și pace. Vrei și tu bucurie,pace,fericire și mult BINE? Atunci cbeama-l pe Iisus Hristos în viața ta,caieste-te pentru toată viața ta păcătoasă de până acum și începe o viață nouă cu Iisus la Carma Vietii,accepta-l ca și DUMNEZEU adevărat,Mântuitor personal și Stăpân și intoarce-te de la păcat la Dumnezeu adică la Iisus, crezând în El, respectând acum încolo cele 10 porunci și urmând căile spre Fericirile descrise în Biblie ducând o viață mai bună,mai morală și mai nematerialista și fiind un om mai bun decât ai fost până acum sperând totodata în viața veșnică adică în viața după viața sau viața după moarte și in ajungerea in Paradis.Iisus sa îți însenineze calea,viața și sufletul și să fie mereu alaturi de tine,venind în viața și în inima ta cu Duhul Sau Cel Sfânt și să rămână acolo întotdeauna,pe veci,increzandu-tebin El și punandu-mi speranță în El întotdeauna. Iisus te iubește,iubeste-L și tu! Pace! (Aceasta a fost o lecție de politica și de teologie sau mai bine zis de politica și lectie despre noua religie Speranța în Iisus HristosPace, bucurie și înțelegere în viața și familie! Amin!

2 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

Nu putea iesi nimic bun din amestecarea religiei cu un extremism la conducerea unui stat care vrea dezvoltare.

| marinaru777 a răspuns:

Sansa Romaniei a fost cand a candidat Mudava. Asa suntem noi in ziua de azi daca vine unul si ne minte frumos il credem iar daca unul ne spune adevarul ne cam indoim sau nu accptam. Ne meritam soarta cum se spune.