| Octavian199 a întrebat:

In a cata zi Dumnezeu a facut cainii?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista mai multe versiuni de geneza,legende, povesti, vezi mitologia evreiasca, geneza nu era inceputul, pentru ca inceputul nu exista pentru evrei, aceasta idee o aparut mult mai tarziu, si cu multe variante, dar in biblie a ramas varianta mai populara, la fel ca si toate povestile din biblie, nu uita ca si in biblie sunt doua variante de geneza

| Ineys a răspuns:

In ziua a 6-a parca a creat animalele de pe uscat in care se incadreaza si cainii.

| Octavian199 explică (pentru Ineys):

Cainii nu au existat atunci.Cainii sunt lupi dresati.

| Ineys a răspuns (pentru Octavian199):

Atunci nu i-a facut Dumnezeu ci au evoluat ca si noi.

| Octavian199 explică (pentru Ineys):

Ca sa vezi cum evolutia bate creationismul.

| Octavian199 explică (pentru Ineys):

Mai e o chestie ce dovedeste evolutia.Luam o bucata de bacterie si sa o sicanam noi cu niste pastile, si ai sa vezi cum se adapteaza(evolueaza). Moare sau evolueaza.

| Ineys a răspuns (pentru Octavian199):

Esti ateu?

| Octavian199 explică (pentru Ineys):

Da.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Cred ca a 6-a când parcă a făcut animalele.