| mentholinks a întrebat:

In afara de faptul ca in Biblie scrie ca Dumnezeul crestin e bun si iubitor mai exista si vreo alta dovada care sa indice faptul ca acest zeu ar avea aceste calitati?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Răspunsul la întrebarea asta e simplu. Nope, nu, niet. Nu exista nicio alta dovada asupra lui decât cartea aia scris cu scopul de a manipula masele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este una esențială.
Oricât de multe prostii ai spune despre el, el nu se supără.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru sadrian46):

Deoarece nu exista.
Oops am suparat deja crestinii de aici nu?

| sadrian46 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Pe ei, poate, pe Dumnezeu în mod sigur nu.
El există ca obiect de speța a doua, in Geist, cum zice neamțul în capetele tututor celor ce cred în el. Haide să nu îi supărăm să îi respectăm pentru credința lor.
Tot acolo sălășluiesc și diavolii căci fără ei, nici Dumnezeu, nici Isus nici Dl Steregoi, prietenul nostru TPU, ar fi lipsiți de obiectul muncii.

| SilentRain a răspuns:

Cmf? :'>
Am venit sa te enervezi iară devil

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Astept ziua de miercuri sa vad ceva. Tu?

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Aștept sa îmi dau demisia
Ce se întâmpla miercuri?

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Aplic pentru ceva. Nu ma intreba ce. :d. Ti-ai gasit un loc mai bun de munca?

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Mai bun nu, doar salariu e mai mare
Slabe sanse sa nu întreb eu big grin
Pentru ce aplici?

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Iti trimit o felicitare daca vrei. Aici nu pot sa zic.

| minrest a răspuns (pentru mentholinks):

Sper sa iasa maine cum doresti, Dumnezeu sa iti ajute.

| mentholinks explică (pentru minrest):

Mersi. Si eu sper.

| Octavian199 a răspuns:

Doar cartea de povesti.Mai interesant e romanul 'Dracula' de Bram Stoker Sau Winnetou de Karl May, Moby Dick de Herman Melville sau Colt alb de Jack London rolling on the floor

| BogdantheDreamer a răspuns:

Pai in cartile de bucate nu cred. La fel cum nu il gasesti pe Pitagora in muzica.

| SuNaM a răspuns:

Ala. Slujit de evrei din vt numai iubitor nu era. E descris Iisus fa iubitor da ala nu. Cum cineva care își îneacă copii și face atâtea războaie în numele lui sa fie iubitor