| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

In afara de femeie, barbatul are putere de a blestema pe cineva? Intreb acest lucru pentru ca deja stiu ca femeia are aceasta putere de a-l blestema pe om.

Vreau mai multe raspunsuri, fie ele scurte sau cat mai detaliate.

2 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Hai ma, serios? Oricine da din gura, chiar si un copil mic.

| Michael11 a răspuns:

Unde scrie in Biblie ca doar femeia are puterea de a blestema un om? Si barbatul si femeia pot rosti blesteme. Iata 2 pasaje din NT. Poruncile din cele 2 pasaje biblice sunt pentru toti, indiferent daca sunt barbati sau femei.

Romani 12:14 "Binecuvântaţi* pe cei ce vă prigonesc: binecuvântaţi şi nu blestemaţi "
1 Petru 3:9 "Să nu întoarceţi rău pentru rău sau insultă pentru insultă, ci, dimpotrivă, binecuvântaţi, pentru că la aceasta aţi fost chemaţi, să moşteniţi binecuvântarea!