| anonim_4396 a întrebat:

In arca, Noe a luat si virusurile, bacteriile si microbii? Cum / unde le-au stocat?

11 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Se spune ca virusul bolii Zona Zoster sta cumintel prin ganglioni sau alte formatiuni ale nervilor, pana scade imunitatea sau la un stres puternic. Si bacilul tuberculozei il cam avem toti. Microbii comuni ii avem IN NOI.

| KhludCiprian a răspuns (pentru Filip23):

Sunt cateva sute de paraziti umani. Vreu sa zici ca in medie fiecare "membru" din arca a avut peste 10 paraziti si au trait? Unii chiar sunt foarte "nasty"!

| Filip23 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Nu. Si virusii si bacteriile supravietuiesc si in sol si in organisme marine, unele si in apa. Eu am dat doar un exemplu.

| DeyCj a răspuns:

Nu era nevoie.Conform unor studii primele organisme vii de pe pământ au fost bacteriile.Și microbii sau virușii sunt tot bacterii.

| Mădă0611 a răspuns (pentru DeyCj):

De fapt, bacteriile si virusurile sunt tot microbi, adica microorganisme. tongue

| DeyCj a răspuns (pentru Mădă0611):

Corect.Orice conține ADN este microorganism.Cică și apa conține ADN, conform studiilor, adică apa este vie.

| sublime89 a răspuns:

Da, a luat tot, de la melci la testoase, si de la ursi polari la cangurii din Australia. Au sarit asa din insula in insula pana au ajuns in Orientul Mijlociu, iar la intoarcere au facut acelasi drum. N-ai vazut filmul Noe? Arata acolo clar.hee hee Eu chiar nu stiu care e dezbaterea in legatura cu potopul. E cat se poate de clar c-a existat. De unde stiu? Scrie in biblie. Ce alta dovada mai trebuie? Ce conteaza ca nimic nu indica faptul ca acum 4000 de ani intreg globul ar fi fost scufundat sub ape? Multe le mai trebuie la oamenii astia de stiinta no talking

| Moisie a răspuns:

Bacteriile Virusii si microbii nu trebuiau stocati ca Noe era atat de jegos, din lipsa de sapun si pasta de dinti, incat acestia atarnau ciorchine pe el.
Mai bine ai fi intrebat din ce cauza a carat cu el atatea milioane de virusi si bacterii, cand a primit ordin clar de la Dumnezeu sa ia numai cate o pereche din fiecare specie!