| mentholinks a întrebat:

In Biblie scrie ca Dumnezeu il va vindeca pe Satan (cel razvratit). Cand se va intampla asta credeti ca va fi o lume mai buna?

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aceea este doar o metafora, inseamna sa accepti doar partea buna si partea rea (adica lipsa celei bune) o sa dispara.

| Celcestietot a răspuns:

Troll.

| mentholinks explică (pentru Celcestietot):

Steregoi, daca nu stii Biblia, abtine-te.

| Celcestietot a răspuns (pentru mentholinks):

Vă pierdeți timpul să trolați, nu aveți ce face cu viața voastră. Așa plictisitoare este, Steregoi? laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Nu pot sa nu observ ca ai scris "cand". Ce te face asa de sigur ca o sa se intample? Ce te face asa de sigur ca Dumnezeu si Satana exista?

| CostinAlamariu a răspuns:

As vrea sa stiu si eu unde scrie asa ceva. Cartea, capitolul si versetul te rog.

| CostinAlamariu a răspuns:

Imi place cum îi ignori pe toti cei care au cerut citat din Biblie despre ce ai zis tu. De aici se stie clar ca esti un troll

| xerxes1 a răspuns:

Satana poate sa dispara dar crestinii raman. Sunt ca virusii.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Versetul?

| iurii75 a răspuns:

Nu scrie așa ceva în Biblie.
Dimpotrivă, scrie că va fi distrus.

| SingleForOne a răspuns:

Categoric. Nu numai lumea, dar întreg universul, unul fără întuneric.

| sanboss a răspuns:

Dimpotriva in Biblie scrie contrariul

Apoc:20; 10 Şi diavolul, care-i înşela, a fost aruncat în iazul de foc şi de pucioasă, unde sunt fiara şi prorocul mincinos. Şi vor fi munciţi zi şi noapte în vecii vecilor

Apoc : 21 Apoi am văzut un cer nou şi un pământ nou, căci primul cer şi primul pământ trecuseră, şi nici marea nu mai era. 2 Şi am văzut Cetatea Sfântă, Noul Ierusalim, coborând din cer, de la Dumnezeu, pregătită ca o mireasă împodobită pentru soţul ei. 3 Am auzit un glas puternic ieşind de la tron şi spunând: „Iată, cortul[a] lui Dumnezeu este cu oamenii.

Va fi o lume cu sigruanta nu mai bun, ci buna. Nu va mai exista rautate, durere, suferinta etc... Ci bucuria noastra va fi deplina.