| AvalohAlyn a întrebat:

In cartea "Călătoria" scrisă de pastorul și teologul crestin iubit și celebru Norman Vincent Peale este un capitol cu titlul"Cum sa-L găsești pe Dumnezeu".De-abia aștept să vina cartea și sa citesc și v-o recomand și vouă, insă că sa pun și o întrebare : va întreb așa:Voi știți răspunsul la această întrebare:Cum sa-L găsești pe Dumnezeu?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Este iubit doar de crestinii reformati, de restul mai putin, poate cand reformatii vor respecta pe deplin Cuvantul lui Dumnezeu.

| AvalohAlyn explică (pentru danut):

El este autor motivațional și este foarte apreciat și de cititorii din întreaga lume nu numai de reformați.

| danut a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si ce daca?

| FreddieM a răspuns:

Noi nu stim.Tu stii?

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Este iubit doar de crestini. Pentru ceilalti este doar un individ deceptionat care fie incearca sa manipuleze fie a trecut intr-adevar prin niste experiente reale dar care le pune pe seama lui Yahve