| OctavianDanielMaria a întrebat:

In ce an l-a creat Dumnezeu pe Adam?

21 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adam este simbolul primului om, care nu a mai cules fructe ci a început să practice agricultura și să domesticească animalele, cam acum 10000 de ani.

| Meme10Memu a răspuns:

4026 i.Hr.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Minciuni.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu e dovedit ca inainte de 4026 i.Hr. au existat oameni pe pamant.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Toate acele civilizatii au aparut cam in aceleasi milenii 6000 - 10000 in zone diferite. Cum iti explici? Unde mai e stramosul comun?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

4026 i.Hr. e o aproximare mai sigura decat 10000 i.Hr. E mai sigur sa spui ca primul om a aparut in 4026 i.Hr decat sa te intinzi la 10000 i.Hr. sau mai mult in urma.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ei iti pot dovedi ca in 4026 i.Hr era om pe pamant dar tu nu-mi poti dovedi ca in 10000 i.Hr. erau oameni. Afirmatia mea e mai sigura decat a ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Raspunsul meu seamana cu ceva analogic: sunt mai sigur la 10 m decat pe muchia prapastiei. Asta transpus din lungime in unitate de timp. E chestiune de logica. Eu nu ma hazardez atat de departe ca tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Datarile arheologice sunt eronate. Sunt multe marje de eroare. Eu scad marja de eroare si raman cu adevarul pur.

Un lucru e cert: cu cat ne indepartam cu estimarile fata de prezent cu atat marja de eroare creste exponential chiar. Asta cand vine vorba de datari.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu trebuie sa fii om de stiinta ca sa poti intelege aceste lucruri.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian86 a răspuns:

Am crezut ca știi! happy

Răspuns utilizator avertizat