| sopranaCadaverica a întrebat:

In ce biserici din Bucuresti exista coruri de muzica religioasa? Unde se canta de fel? De exemplu duminica sau vinerea...

2 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Pai in toate, mergi la una si vorbesti cu preotul si dai proba, am un amic care face luna aproximativ 120 de lei pe jobul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bisericile neoptotestante se canta. Depinde de programul bisericii, dar du te duminica. De obicei canta membrii bisericii. Dar daca chiar vrei sa canti poti sa discuti cu cei de acolo, cu pastorul de exemplu.