| anonim_4396 a întrebat:

In ce categorie crezi ca s-ar fi putut clasa D-zeu creand omul?
1) Producator: el singur a fabricat materia componenta.
2) Integrator: materialul a existat el doar a ansamblat.
3) Comerciant: fiecarui suflet ii se va atribuii un scop dupa moarte.

9 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Inventator! El a fabricat, a ansamblat si a pornit omul prin suflu divin.
* in timp ce ridicam din spranceana si ma gandeam ca-mi dai fundita pentru raspunsul genial *

| sabin89 a răspuns:

Fii atent cate greseli sunt la punctul 3:
- ii se va - se scrie cu un singur i.
- atribuii - se scrie cu un singur i.
- un scot - ce e aia scot?

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Fii atent ca se scrie cu un singur i (fi)

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca o greseala. Se scrie cu doi i (Fii atent!). Imperativul afirmativ se scrie "fii" (fii atent). Imperativul negativ se scrie cu un singur I (nu fi indiscret).

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Tu imi spui ceea ce ai invatat de la altii (asta nu inseamna ca este corect), eu iti spun ceea ce stiu eu!

| Broadway a răspuns (pentru anonim_4396):

Inceteaza, Sabin89 are dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte de a pune o astfel de intrebare, era indicat sa cunosti semnifiatia celor 3 termeni, vis-a-vis de completarile facute dupa :

| ateuNEGATIV a răspuns:

Basme

| eusicumine_4355 a răspuns:

Si scopul acestei intrebari este?