| Geass a întrebat:

În ce credeţi mai mult? În posibilitatea de a exista un Creator sau posibilitatea de a exista al nostru prea-mărit Gizăz?

17 răspunsuri:
| raymusik19 a răspuns:

În posibilitatea de a exista al nostru prea-mărit Gizăz

| Geass explică (pentru raymusik19):

Normal, am văzut oameni aici cu credinţă în Gizăz care întreba cum ne explicăm bătăile inimile, cum functionează creierul, ce mai Gizăz ăsta are nişte oameni tare filozofici

| dragos9234 a răspuns:

Gizăz iz da best.Deci a 2-ua varianta

| FluGg a răspuns:

Isus este din Dumnezeu.
Isus este Fiul Lui Dumnezeu.
Isus spune în Biblie:Eu şi Tatăl una suntem.
Dacă nu crezi în Isus şi în jertfa Sa nu poţi căpăta salvarea/mântuirea.
Isus este calea, adevărul şi viaţa.

| Esperança a răspuns (pentru FluGg):

Cel mai bun şi adevărat răspuns!

| Geass explică (pentru Esperança):

Normal,creştinii lui Gizăz acţionează împreună.Cum aş putea mai spune ceva când un creştin a primit aprobarea altui creştin...

| raymusik19 a răspuns (pentru Geass):

Eu cred in posibilitatea pentru ca fost budit, ateu convins, crestinii au mintit
iisus era budist

| Vegah a răspuns:

Eu mă bag la un X la pauză şi 2 la final pentru prea fericitul "Jizz us, Christ!"

| Geass explică (pentru Vegah):

Nu ne spui şi ce cote erau?

| Vegah a răspuns (pentru Geass):

N-am văzut cotele, n-am văzut nimic, spiritul lui Jesu' m-a îndrumat către pariuri, mi-a luat mâna şi a pus acoloşa X2. E o minune, tu probabil eşti un ateu din ăla satanic care nu crede în minunile domnului. Huo!

| Esperança a răspuns (pentru Geass):

în primul rând eu nu cunosc nici un gizaz.Eu sunt creştina lui Yeshua!
Iar în al doilea rând, adevărul întotdeauna iese la suprafaţă. Sâc-sâc!

| Geass explică (pentru Esperança):

Sa aflat cine a fost Jack Spintecătorul, eu nu cred deci adevărul mai uită câteodată să apară e şi el obosit. Yoshua, Allah, Dumnezeu, Iisus, Gizăz sinonime.Stai calm nu mă supăr de la o interjecţie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred, eu am convingerea, ca in lipsa unor idei, ai inceput sa debitezi prostii.E de fapt singurul lucru e care-l poti face fara sa fii nevoit sa gandesti.

| EmaS a răspuns:

Am certitudinea ca exista un Creator Dumnezeu-Tatal care a dat ce a avut El mai scump ca pret de rascumparare pentru intreaga omenire pe Dumnezeu-Fiul.El a facut cea mai mareata lucrare de sub soare.

| Smiiiley a răspuns:

INCREDIBIL! Intrii pe TPU, dai la intrebari populare, si e imposibil sa nu dai de o intrebare:Cum sa zici ca D-zeu nu exista? Voi ce credeti? Exista, nu exista?

Si apoi vin siroaie de raspunsuri, pareri contradictorii!
Poza asta este tot ceea ce am eu de spus:
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/......6918_n.jpg

Cand o sa mai dau peste o intrebare de acest gen, o sa postez acelasi lucru!

| n0matterman a răspuns:

South Park Jesus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ar putea coexista acestea două? Nu văd cum se exclud reciproc.