| William a răspuns:

Iti recomand cartea Ortodoxia si religia viitorului de Serafim Rose.

| IsabelaIssa explică (pentru William):

Mulțumesc pentru recomandare!?

| William a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Cu placere happy.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar ce credem noi, nu o sa fie influentat de acel blog. Ce scrie acolo poate fi gasit oriunde pe internet, si imi face placere sa citesc uneori aceste comparatii. Dar sa ii schimbe cuiva orientarea religioasa, este o prostie.

| IsabelaIssa explică (pentru DoarBogdan):

Desigur, noi nu credem în dovezi, ci doar în ce ni s-a spus de mici. Fiecare are mintea la el să gândească singur.

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu cred ca chiar pot exista oameni exact ca si tine, pe alte planete sau mai inferiori sau mai evoluati, depinde, faza e ca probabilitatea sa exista viata extraterestra e foarte mare, Universul este daca nu infinit extrem de mare si in continua expansiune si e improbabil foarte sa existam numai noi in Univers ...stiinta si matematica si tot ce vrei tu zice asta.

Iar adevarul este ca Dumnezeu s-ar putea ca nu ne-a facut doar pe noi aici pe Terra ci a mai creat planete cu viata dar inca nu le-am descoperit noi oamenii pana acum, probabil sa se descopere in urmatorii 100 de ani.

| DeyCj a răspuns:

În propriile forţe şi gândire.
Extratereştrii. Există, având în vedere că spaţiul cosmic este compus din mii de sisteme solare..., mai mult ca sigur acele sisteme solare sunt populate la fel cum este al nostru.

| Digikey a răspuns:

Sunt convins ca YHWH asa zisul zeu al evreilor a fost un extraterestru amarat venit aici pe planeta in delegatie.

| Algo098 a răspuns:

Cred doar ce vad si ce e plauzibil. Nu cred in povesti, in minuni fabricate sau aparente.

| Dandinelle a răspuns:

Nu prea cred in blogul asta. Este foarte prost redactat, ma dor ochii sa vad scris : Dumne-zeu a trait impreuna cu omul pe pamant
Cred ca Dumnezeu e in fiecare dintre noi, iar traind, El experimeteaza viata asta.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dandinelle):

Dumnezeu nu este in imorali. Daca era in fiecare dintre noi, stingeam cu puterea dumnezeului din noi focurile din Amazon (exact atunci cand pocneam din degete) laughing. Unde a fost dumnezeul tau? Niciunde rolling on the floor!

| IsabelaIssa explică (pentru Dandinelle):

Nu în blog trebuie să crezi. Dacă citești destul o să vezi și de ce scrie "Dumne-zeu", nu pentru că nu știe să scrie. Dacă îți e greu să citești asta, nu știu cum ar fi ochii tăi după ce ai citi Densușianu. Vorbești despre două lucruri diferite, căci cel ce experimentează viața prin noi nu este "Dumne-zeu", ci forta creatoare, pe care o poți numi cum dorești, dar nu Dumnezeu.