| DoarAlin a întrebat:

În clasa VIII mai este ora de religie obligatorie?

7 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Ora de religie nu este obligatorie in nicio clasa. Ea este optionala. Daca nu doresti sa o faci, parintii tai pot depune o cerere in acest sens la directia scolii.

| Steregoi a răspuns (pentru gratargratar):

Cand era obligatorie eu plecam acasa si nici nu m-a interesat ce note mi-a pus popa.

| AC4S4 a răspuns (pentru Steregoi):

Nu cred ca a fost niciodata obligatorie din punct de vedere al regulamentului ministerului.

| Holiday a răspuns (pentru gratargratar):

E tocmai invers, Cei care VOR sa participe la acea ora trebuie sa faca cerere. Daca nu depui acea cerere automat se considera ca nu doresti participarea.

| suntserios a răspuns (pentru gratargratar):

E invers, cei care vor sa participe trebuie sa depuna cerere

| Aslam a răspuns:

In mod normal, ora de religie nu este obligatorie in nicio clasa.
Fie ca vrei sa participi la ora de religie sau nu, parintii tai trebuie sa depuna o cerere la directia scolii.
Sau poti discuta cu diriginta ca nu vrei sa participi la ora de religie. Si sora mea este tot in VIII, si ei ii era teama ca va fi obligata sa faca ora de religie. Dar la ei a fost un pic mai diferit.
Inca de cand a inceput clasa VIII, diriginta le-a spus elevilor sa scrie pe o pagina de caiet daca vor sa participe la ora de religie, sau nu. La fel poti sa faci si tu, faci o cerere de mana ca nu vrei sa fi prezent la ora de religie. happy

Răspuns utilizator avertizat