| TheDifference a întrebat:

In curand o sa apara noul Papa. Pareri?

17 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Și câți bani o să ai în plus, în buzunare, că ăia au ales un papă.
Tot banii ăia, îi vei avea!

| WhiteWolf7 a răspuns:

Nostradamus zise ca al 16-lea papa va demisiona si ca urmatorul va fi negru si ne vom duce toti dracu. Si ne-am dus, la fel ca si pe 21-12-2012, la fel ca in 2006, ca in 2000...

| DeliaDaniela a răspuns:

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar cred ca oamenii il prea ridica in slavi pe papa, as putea spune ca aproape il divinizeaza.
Poate e un om credioncios, poate a avut o viata linistita omul, dar totusi... e un om la fel ca noi toti. Daca are o credinta mai puternica nu trebuie sa ne uitam la el ca la un sfant.
Imi cer scuze daca cineva se simte jignit, nu asta este intentia mea.

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru DeliaDaniela):

E la fel de credincios ca oricare altu. De fapt are un plus de putere pentru ca oamenii, dobitoci din fire, cred poate prea mult in papa, in ceva fizic, trecator, in loc sa creada in entitatea multipotenta, vesnica pe care o slujeste papa.

| DeliaDaniela a răspuns (pentru WhiteWolf7):

Din pacate, ai mare dreptate happy

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru DeliaDaniela):

Si as vrea sa nu am. Cateodata ma mir cum am supravietuit atatia ani cu atitudinea pe care o avem. Sau ma rog, marea majoritate o au.

| DeliaDaniela a răspuns (pentru WhiteWolf7):

Cu totii am vrea sa nu ai, dar... ai! sincer si eu ma tot intreb cateodata asta. Dar oricum, daca continuam tot asa, pana la urma o sa suportam consecintele. Si le vom merita, ca ne-o facem cu mana noastra. Sau cum ai zis tu, unii o fac.

| dragos9234 a răspuns:

Http://www.audvoci.ro/......ndalf.html

Poate sa nu apara....nu ma intereseaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu mă prea interesează cine apare şi cine nu apare, a apărut deja.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja a fost ales. Noul Papa se numeste Francisc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine spus o sa fie ales. Papa nu apare, el exista de fiecare data, aici nu este ca la Dalai Lama, sa se intrupeze in cine stie ce trup.

| TheDifference explică (pentru anonim_4396):

Cand am pus intrebarea a fost deja ales. Ma refeream ca o sa apara la balcon si o sa vorbeasca.

| BlackFuneral a răspuns:

Nu prea îmi pasă.

Răspuns utilizator avertizat
| Guildo a răspuns:

Inca unul care o sa traiasca in puf si o sa fie venerat ca si un sfant, datorita naivitatii de care au dat dovada oamenii atatea secole la rand... dar nu vreau sa intru mai adanc in detalii, deoarece o sa iasa cu polemici.

| 35zone a răspuns:

Who cares?

| lollellil a răspuns:

A aparut deja