| Steregoi a întrebat:

"În mod curios, acum 9.000 de ani, linia Clovis dispare. Astăzi nu există ADN asociat cu Clovis în populaţiile actuale din America de Sud. Descoperirea sugerează că o înlocuire a populaţiei a avut loc în acel timp, conform precizărilor lui David Reich, profesor de genetică la Harvard Medical School şi cercetător la Howard Hughes Medical Institute.

După această dispariţie misterioasă, există o continuitate genetică surprinzătoare între oamenii care trăiau acum 9.000 de ani şi cei care trăiesc astăzi în mai multe zone ale Americii de Sud."

https://www.descopera.ro/......rii-clovis

De fapt aceasta disparitie misterioasa a avut loc in timpul potopului biblic din 2370 i.Hr. si nu in 7000 i.Hr.

Ce puteti spune?

2 răspunsuri:
| Amely21 a răspuns:

Și de ce esti asa de curios, să afli astea? Asta e istorie, nimeni nu poate explica cu adevărat.

| Steregoi explică (pentru Amely21):

Am dat un exemplu care corespunde cu istoria biblica doar ca e deformat. Sunt curios pentru ca sa gasesc argumente pentru existenta Lui Dumnezeu ca Biblia e corecta.

"Asta e istorie, nimeni nu poate explica cu adevărat." - cu aceasta afirmatie ii excluzi si pe savantii atei ca ar putea explica.